Organizacja ratujkonie.pl fundacji Viva upubliczniła niepokojące nagranie, na którym widzimy jak słaby i chory koń ciągnie wóz pełen turystów nad Morskie Oko.

Sprawa została zgłoszona pracownikom Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bardzo możliwe, że przyjrzy się jej również prokuratura.

Wideo zostało przesłane przez jedną z turystek, która przejęta losem zwierzęcia chciała pokazać je światu. Już kolejnego dnia materiał obejrzeli internauci, a przedstawiciele fundacji obiecali zdecydowane działania.

— Koń był ewidentnie chory, z bolesną kulawizną — skomentowała Anna Plaszczyk z fundacji ratujkonie.pl rozmawiając z „Tygodnikiem Podhalańskim”.

Kobieta przekonywała, że badania u weterynarza, które wykonywane są raz do roku nie dają pełnego obrazu stanu zdrowia danego zwierzęcia.

— Zawnioskowaliśmy o pilne przebadanie konia, wycofanie konia z pracy, skierowanie go na leczenie oraz o zabezpieczenie materiałów dowodowych — dodali członkowie fundacji w mediach społecznościowych.

Sprawie przyjrzy się również prokuratura, ponieważ sprawa jest wyjątkowo przygnębiająca i poważna.

— Powiadomimy też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad koniem poprzez zmuszanie go do pracy w stanie choroby, co doprowadziło do bólu i cierpienia — przekazali przedstawiciele fundacji Viva ratujmykonie.pl.

Zobacz również: Viktor Orban: Węgrzy są w stanie przetrwać tylko jako chrześcijanie

Zobacz również: Czy Donald Tusk odniesie sukces? Ten sondaż pokazał, że „efekt Tuska” to jedynie złudzenie

Kulawy koń ciągnie turystów do Morskiego Oka

Kulawy koń musiał ciągnąć ludzi do Morskiego Oka! Film został nagrany WCZORAJ na trasie do Morskiego Oka przez Weronikę. Dziękujemy za szybką reakcję! Zgłosiliśmy sprawę pracownikom Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zawnioskowaliśmy o pilne: – przebadanie konia – wycofanie konia z pracy – skierowanie go na leczenie – zabezpieczenie materiałów dowodowych. Będziemy Was informować o naszych ustaleniach! Być moze uda się, żeby nasz lekarz weterynarii przebadał konia. Pomóżcie nam opłacić te badania: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA! ul. Kawęczyńska 16 lokal 39, 03-772 Warszawa nr konta: 19 1600 1462 1030 9079 0000 0025 z dopiskiem: Morskie Oko Powiadomimy też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad koniem poprzez zmuszanie go do pracy w stanie choroby, co doprowadzilo do bólu i cierpienia. Podpiszcie petycję, to tylko minuta Waszego czasu: www.ratujkonie.pl/petycja-dot-morskiego-oka i podajcie dalej post!

Opublikowany przez ratujkonie.pl Piątek, 24 września 2021

źródło: Facebook.com, wmeritum.pl

(Visited 298 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj