Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: "Pożyteczni idioci"

Czy Donald Tusk odniesie sukces? Ten sondaż pokazał, że „efekt Tuska” to jedynie złudzenie

Pracownia Social Changes przeprowadziła sondaż, w którym ankietowani odpowiedzieli na pytanie: — Czy według Pani/Pana powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okaże się politycznym sukcesem?

Otrzymane wyniki z pewnością nie będą optymistyczne dla nowego szefa PO, który, gdy w lipcu wrócił do krajowej polityki był nastawiony na niebywałą transformację polityczną. Tymczasem okazuje się, że zryw ten był jedynie tymczasowy, a Koalicja Obywatelska coraz mocniej traci w sondażach.

Również i te wyniki nie przyniosły dobrych wieści dla szefa Platformy. Jedynie 23 proc. respondentów jest zdania, że Donald Tusk odniesie sukces; w tym 8 proc. odparło „zdecydowanie tak”, a 15 proc „raczej tak”.

W ocenie 54 proc. ankietowanych były premier nie ma szans na odniesienie sukcesu; w tym 29 proc. przyznało, że „zdecydowanie nie”, a 25 proc. „raczej nie”.

23 proc. zaznaczyło odpowiedź „trudno powiedzieć” i nie miało zdecydowanego poglądu w tej sprawie.

Sondaż ten potwierdza jedynie, że wymarzony „efekt Tuska” był jednym wielkim złudzeniem. Premier co prawda wzmocnił pozycję Platformy Obywatelskiej, jednak odbiło się to na innych partiach opozycyjnych. Powrót byłego szefa RE wzmocnił także Prawo i Sprawiedliwość, które wciąż zajmuje pierwsze miejsce na listach rankingu.

Zobacz również: Wielki sukces młodej reprezentantki Polski. Iga Świątek najwyżej w swojej karierze

Zobacz również: Ziobro o propozycji Tuska: “Jestem polskim patriotą, a nie patriotą unijnym”

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these