Paweł Kukiz, który był gościem na antenie radia RMF FM, zaapelował do nowego lidera PO Donalda Tuska. Skomentował w ten sposób słowa, które były premier niedawno wygłosił podczas Campusu Polska. Dotyczyły one możliwości wprowadzenia w naszym kraju związków partnerskich.

Były kandydat na prezydenta skomentował następujące słowa Tuska: — Mogę zadeklarować, że jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce — mówił były premier podczas jednego z ostatnich wystąpień.

Były muzyk przedstawił zaskakującą propozycję dla nowego szefa Platformy.

— Jeżeli pan Tusk komunikuje, że pierwszą rzeczą, jaką zrobi, to będą, nie wiem, związki partnerskie, to możemy w tej chwili rozpisać referendum wspólnie z opozycją, z trzema posłami Kukiz’15, które przedyskutuje sprawy światopoglądowe. Np. naukę religii w szkołach, czy związki partnerskie itd. — wymieniał Paweł Kukiz.

— I na bazie wyniku referendum, bo to naród powinien przede wszystkim się określić, napisać ustawę w danej kwestii. A jeśli marszałek Witek będzie taką ustawę „mroziła”, to wtedy możemy porozmawiać o odwołaniu marszałek Witek — dodał lider Kukiz’15 i kontynuował apel bezpośrednio skierowany do Tuska.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Panie Tusk, to do pana apeluję w tej chwili. Skoro pan pierwszą rzeczą, jaką chce zrobić, to związki partnerskie, to najpierw zróbmy referendum. Ja gwarantuję panu, że zagłosujemy za tym referendum. Po skonsultowaniu się z obywatelami napisze się odpowiednią ustawę i jakoby obywatele zdecydują — podsumował Kukiz.

Zobacz również: Niesamowity rekord w „Jeden z dziesięciu”. Tadeuszowi Sznukowi zabrakło pytań! [WIDEO]

Zobacz również: Zmiany w obostrzeniach. Szwedzki rząd do końca września planuje zniesienie większości restrykcji

źródło: wmeritum.pl

(Visited 439 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj