propolski.pl: Paweł Kukiz

Kukiz złożył zaskakującą propozycję Tuskowi. „Gwarantuję panu, że zagłosujemy za tym”

Paweł Kukiz, który był gościem na antenie radia RMF FM, zaapelował do nowego lidera PO Donalda Tuska. Skomentował w ten sposób słowa, które były premier niedawno wygłosił podczas Campusu Polska. Dotyczyły one możliwości wprowadzenia w naszym kraju związków partnerskich.

Były kandydat na prezydenta skomentował następujące słowa Tuska: — Mogę zadeklarować, że jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce — mówił były premier podczas jednego z ostatnich wystąpień.

Były muzyk przedstawił zaskakującą propozycję dla nowego szefa Platformy.

— Jeżeli pan Tusk komunikuje, że pierwszą rzeczą, jaką zrobi, to będą, nie wiem, związki partnerskie, to możemy w tej chwili rozpisać referendum wspólnie z opozycją, z trzema posłami Kukiz’15, które przedyskutuje sprawy światopoglądowe. Np. naukę religii w szkołach, czy związki partnerskie itd. — wymieniał Paweł Kukiz.

— I na bazie wyniku referendum, bo to naród powinien przede wszystkim się określić, napisać ustawę w danej kwestii. A jeśli marszałek Witek będzie taką ustawę „mroziła”, to wtedy możemy porozmawiać o odwołaniu marszałek Witek — dodał lider Kukiz’15 i kontynuował apel bezpośrednio skierowany do Tuska.

— Panie Tusk, to do pana apeluję w tej chwili. Skoro pan pierwszą rzeczą, jaką chce zrobić, to związki partnerskie, to najpierw zróbmy referendum. Ja gwarantuję panu, że zagłosujemy za tym referendum. Po skonsultowaniu się z obywatelami napisze się odpowiednią ustawę i jakoby obywatele zdecydują — podsumował Kukiz.

Zobacz również: Niesamowity rekord w „Jeden z dziesięciu”. Tadeuszowi Sznukowi zabrakło pytań! [WIDEO]

Zobacz również: Zmiany w obostrzeniach. Szwedzki rząd do końca września planuje zniesienie większości restrykcji

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these