Szwedzki rząd ogłosił we wtorek zniesienie do końca września większości koronawirusowych obostrzeń. Stanie się tak pomimo rosnącej liczby zakażeń na COVID-19. Jak się okazuje, powodem takiej decyzji jest wysoka liczba osób, które przyjęły szczepienia, oraz dobry stan służby zdrowia.

O sprawie poinformowała minister ds. socjalnych Lena Hallengren, która przekazała, że 29 września nie będą obowiązywały limity zgromadzeń czy ograniczenia w rozmaitych lokalach, w tym gastronomicznych. Nie będzie także zalecenia o pracy zdalnej.

— Nasze społeczeństwo znajduje się w nowej, lepszej sytuacji — mówiła podczas konferencji prasowej Hallengren. Minister przypomniała o wysokim odsetku osób zaszczepionych. W Szwecji 81 proc. dorosłych przyjęło przynajmniej jedną dawkę preparatu, a ponad 70 proc. dwie. Wciąż przeprowadzane są kampanie mające zachęcać do szczepień starszą młodzież.

Dyrektor Urzędu Zdrowia publicznego Johan Carlson ma podobne nastawienie w tej kwestii.

— Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z COVID-19 w Europie — zaznaczył.

W Szwecji odnotowuje się wiele nowych przypadków koronawirusa, jednak w porównaniu z poprzednimi falami wzrost jest o wiele mniejszy. Aktualnie w szpitalach na oddziałach zakaźnych leczy się 260 pacjentów, a na intensywnej terapii 57. Wskazuje to na niewielkie obciążenie służby zdrowia.

Szwedzki rząd i służby zapowiadają prace nad stworzeniem specjalnego zaświadczenia dla osób zaszczepionych. Byłoby one wymagane przy organizacji imprez masowych dla więcej niż 15 tys. uczestników.

Zobacz również: Donald Tusk zrugał słuchaczy Campus Polska: „To może do babci swojej trzeba pojechać i ją przekonać” [WIDEO]

Zobacz również: Trzaskowski: PiS najpierw zajmował się szczuciem, teraz udaje sprawczego wujka [WIDEO]

Źródło: forsal.pl

(Visited 245 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj