GDDKiA pokazało wideo „ku przestrodze”, na którym widać wypadek, do jakiego doszło na trasie szybkiego ruchu S12. Kierowca samochodu dostawczego marki Renault wpadł na pracujących przy poboczu drogowców.

Na oficjalnym profilu GDDKiA napisano oficjalne oświadczenie.

– Ku przestrodze publikujemy nagranie z wypadku, do którego doszło 10 grudnia na drodze ekspresowej S12. Samochód dostawczy wjechał w pojazd służb utrzymaniowych – czytamy w mediach społecznościowych.

Na nagraniu widzimy, jak drogowcy pracują przy poboczu jezdni. Zachowali się prawidłowo, ponieważ użyli właściwego oznakowania. W pewnym momencie zbliżył się do nich samochód dostawczy, który powoli zjechał na zajmowany przez drogowców pas.

Wideo potwierdza, że kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać i nawet nie hamował. W efekcie z dużą prędkością wjechał w drogowców.

Sprawę zrelacjonowała lubelska policja przekazując, że do wypadku doszło 10 grudnia blisko Kurowa na trasie S12.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący renault master prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Doprowadził do zderzenia z samochodami służby drogowej. Fiat ducato z przyczepą z zamontowanym oświetleniem sygnalizacyjnym oraz nissan cabstar z podnośnikiem ustawiono na jednym z pasów – poinformowała podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Ten napis pojawił się na siedzibie PiS. Jarosław Kaczyński nie będzie zachwycony

Zobacz również: Wiele napięć w Sejmie. Opozycja weszła z transparentem. Grzegorz Braun wykluczony. „Dziecinada” [WIDEO]

Wypadek S12

Ku przestrodze publikujemy film z wypadku, do którego doszło 10 grudnia na drodze ekspresowej S12, kiedy to samochód dostawczy wjechał w pojazd służb utrzymaniowych. Przypominamy! Jadąc patrz na drogę przed sobą! Chwila nieuwagi czy korzystanie z telefonu podczas jazdy mogą skończyć się tragicznie! #BezpieczniNaDrodze

Opublikowany przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] Czwartek, 16 grudnia 2021

Źródło: polsatnews.pl, Facebook.com

(Visited 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj