Nowy niemiecki kanclerz Olaf Scholz zapowiedział bezwzględne działania, jeśli chodzi o walkę z prawicą. Lider Socjaldemokratycznej Partii Niemiec podkreślił, że w jego państwie rośnie w siłę „prawicowy ekstremizm”.

Dodał, że jest on aktualnie największym zagrożeniem dla demokracji. Politykowi nie podobają się również liczne obostrzenia w związku z koronawirusowymi obostrzeniami.

Olaf Scholz w swoim najnowszym wystąpieniu nawiązał do „prawicowego ekstremizmu”, który zagraża demokracji. Podkreślił, że jego ugrupowanie wyjątkowo mocno pochyli się nad tym tematem.

Następca Angeli Merkel wyjaśnił, że będzie z całych sił walczyć ze zjawiskiem „ekstremizmu wśród prawicowców”, jak również z narastającym problemem zorganizowanej przestępczości.

Dodał, że ma tutaj na myśli głównie „zapobieganie, deradykalizację i bezpieczeństwo”.

Administracja Schulza chce powrócić do projektu poprzedniego rządu, który miał zostać zablokowany przez Unię Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU).

„Ustawa promująca demokrację” koncentrowała się na zwiększeniu federalnych wydatków na organizacje pozarządowe oraz imigracyjne, by te zapobiegały „rasizmowi i ekstremizmowi”.

Polityk nawiązał także do głośnych i licznych demonstracji przeciwko koronawirusowym obostrzeniom. Według nowego kanclerza Niemiec „niewielka mniejszość chce narzucić swoje poglądy całemu społeczeństwu”, dlatego zamierza przeciwdziałać jej „wszelkimi konstytucyjnymi środkami”.

Zobacz również: Wiele napięć w Sejmie. Opozycja weszła z transparentem. Grzegorz Braun wykluczony. „Dziecinada” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Boniek: Chodzę do Komunii, ale nie do spowiedzi

Zobacz również: Ku przestrodze. Niebezpieczne nagranie z wypadku. Kierowca nawet nie hamował [WIDEO]

Jungefreiheit.de, wolnemedia.net

(Visited 62 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Panie Kanclerzu Olafie Schulz ,ma pan racje .Nie mozna dopuscic do tego,aby niewielka mniejszosc narzucala swoje poglady calemu spoleczenstwu. Polacy tez w wielu dziedzinach o to walczą.Pozdrawiamy Niemcow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj