Jak wynika z najnowszego sondażu „Super Expressu” przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, jedynie Mateusz Morawiecki mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego. Wyborców Prawa i Sprawiedliwości zapytano o to, kto ich zdaniem będzie godny tego, by przejąć władzę w partii po Jarosławie Kaczyńskim.

— Okazuje się, że premier Mateusz Morawiecki znokautował konkurentów — ma największe poparcie — poinformował dziennik. Z badań wynika, że 34 proc. ankietowanych jest zdania, że szef rządu mógłby zastąpić prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Na kolejnym miejscu znalazła się Beata Szydło. Byłą premier w tym kontekście poparło 14 proc. ankietowanych. Na trzeciej pozycji uplasowała się marszałek Sejmu Elżbieta Witek, którą wskazało 11 proc. respondentów.

Na dalszych miejscach znalazł się szef Porozumienia Jarosław Gowin z 9 proc., minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro — 6 proc. oraz szef MON Mariusz Błaszczak — 6 proc.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wie, co czeka Polaków na EURO 2021. Jasnowidz wieszczy prawdziwą sensację

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-6 czerwca na grupie 1047 dorosłych Polaków.

Z sondażu United Survey dla WP.pl wynika, że Szymon Hołownia dużymi krokami dogania Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, na czele rankingu znalazłaby się obecna partia rządząca z poparciem na poziomie 34,4 proc. Tuż za nią uplasowała się formacja Szymona Hołowni Polska 2050, którą wskazało 23 proc. respondentów. Znajdująca się na trzecim miejscu Koalicja Obywatelska, według sondażu, otrzymała 14 proc. głosów.

Przeczytaj również:  Sejm podjął decyzję ws. Grzegorza Brauna. Chodzi o immunitet

Zobacz również: Ziemkiewicz przewiduje, że ludzie nie uwolnią się od COVID-19: „To jest wszystko jeden wielki szwindel” [WIDEO]

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica z 8,1 proc. oraz Konfederacja z 7,6 proc. Pod progiem wyborczym umiejscowiłaby się PSL- Koalicja Polska z wynikiem 4,7 proc. Osób niezdecydowanych stanowiło 8,2 proc.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 511 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj