Kto zastąpi w przyszłości Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku lidera Prawa i Sprawiedliwości? To właśnie pytanie pojawiło się w najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Odpowiedzi respondentów nie pozostawiają złudzeń — w rankingu potencjalnych zastępców prezesa PiS przoduje szef rządu Mateusz Morawiecki.

Zdecydowanie największe szanse na zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego ma premier Mateusz Morawiecki.

— Okazuje się, że premier Mateusz Morawiecki znokautował konkurentów — ma największe poparcie — informuje „Super Express”, powołując się na wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster. Z przeprowadzonego badania wynika, że 34 proc. respondentów uważa, że obecny premier mógłby zastąpić prezesa PiS.

Co najciekawsze, drugie miejsce w rankingu zajęła była szefowa rządu Beata Szydło. Eurodeputowana PiS uzyskała głosy 14 procent respondentów. Podium zaś zamknęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, którą w fotelu prezesa partii rządzącej widziałoby 11 procent osób biorących udział w badaniu.

Na czwartym miejscu znalazł się przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin, uzyskując 9 procent poparcia. Dalej uplasowali się Zbigniew Ziobro z wynikiem 6 procent oraz szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, również uzyskując 6 procent.

Przeczytaj również:  Szokująca przepowiednia Jackowskiego. Wspomina o projekcie PiS?

Przeczytaj również: Jacek Majchrowski zostanie odwołany? „Zagrożone życie, zdrowie i mienie mieszkańców Krakowa”

Przeczytaj również: Sondaż: Polacy powiedzieli, co myślą o powrocie Donalda Tuska na krajowe podwórko. „Mają dobre wyczucie w tej sprawie”

Źródło: Super Express

(Visited 10 342 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. No cóż narazie to są na nich zawiadomienia w prokuraturze w sprawie ludobójstwa. Więc nie wiadomo czy będą na wolności. Lub czy w ogóle przeżyją bo wokół kowida ginie więcej niż na niego samego.

  2. ludzie drodzy – przecież o tym kto zastąpi Prezesa zdecyduje partyjne głosowanie członków uprawnionych do wyboru prezesa w tej partii a ci mogą zagłosować na kogokolwiek i niekoniecznie zgodnie z sondażowniami i ich prześwietnymi sondażami – zagłosują nawet na Tuska jak będą mieli takie preferencje a ten wstąpi do PiSu „fur dojczland” ;).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj