Wczoraj miała miejsce XXXVII sesja Rady Miasta Gdańska podczas, której wypowiadał się m.in. Tomasz Rakowski — mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna nie przebierał w słowach komentując, jak to ujął „antypolską” postawę Aleksandry Dulkiewicz.

— W publicznym niemieckim radiu przyrównała Pani obecny stan Polski do III Rzeszy. To jest postawa antypolska. To jest przejaw płaszczenia się przed Niemcami. Ta Pani germanofilia przejawia się w tym, że gdy wspomina Pani o zbrodniach niemieckich, mówi Pani, że stoją za tym naziści, a nie Niemcy. Czyjej racji stanu Pani broni? Przecież to nie Pani dziadkowie wrócili po wojnie z Niemiec z walizkami pełnymi pieniędzy — zaznaczył Tomasz Rakowski.

— Skoro mowa o III Rzeszy, to warto odnotować, że w Gdańsku część taboru tramwajowego, jeździ w barwach Wolnego Miasta Gdańska, tworu absolutnie antypolskiego — dodał w mocnym tonie.

Zobacz również: Morawiecki zdecydowanie reaguje na odejście posłów i utratę większości w Sejmie

Rakowski zauważył, że prezydent Gdańska nie pierwszy raz umniejsza polskie wartości na rzecz niemieckich lub chociażby flagi LGBT.

— O Pani stosunku do Polski i wartości, na których Polska jest ufundowana, dobitnie świadczy choćby to, w jaki sposób rozświetliliście ten budynek. Ogromna flaga UE, ogromna tęcza LGBT, mała, skromna, o wiele bledsza flaga Polski — wymieniał kolejne zarzuty wobec włodarz miasta. Zdaniem Rakowskiego Dulkiewicz wspiera działania, które są wymierzone w Polskę i tym samym nie powinna pełnić dłużej swojego urzędu.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

— W związku z tym, co przed chwilą przedstawiłem, uważam, że stanowi Pani zagrożenie, bo jest Pani posłusznym narzędziem w wojnie wymierzonej w chrześcijaństwo, w rodzinę i w stabilność państwa polskiego. Absolutnie nie nadaje się Pani do stania na czele naszego miasta, bo jest Pani nieodpowiedzialna i przekłada osobiste korzyści nad interes ogółu — stwierdził.

Zobacz również: Zbigniew Boniek wymienił pozytywy występu Polaków na Euro. Za te słowa mu się oberwało

źródło: wpolityce.pl

(Visited 2 790 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj