propolski.pl: Radosław Sikorski

Sikorski uderza w posłankę Solidarnej Polski. „Antynaukowa ciemnota, fanatyzm”

Radosław Sikorski nie szczędził ostrych słów, jeśli chodzi o pomysł posłanki Solidarnej Polski, która zaproponowała by uhonorować małopolską kurator oświaty. O Barbarze Nowak było ostatnio głośno za sprawą wypowiedzi o szczepionkach, które nie znajdują potwierdzenia w żadnych danych naukowych.

Maria Kurowska opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym zwróciła się do Przemysława Czarnka o przyznanie medalu oraz nagrody małopolskiej kurator oświaty. Wówczas parlamentarzystka Solidarnej Polski skwitowała, że „Barbara Nowak ma mądrość i odwagę bronić dzieci i nauczycieli przed przymusem, odbieraniem wolności i niewiadomymi skutkami wstrzykiwanych im preparatów. Takich szefów w Polsce potrzeba, aby Polska była Polską”.

Jej wypowiedź dotycząca szczepionek przeciwko koronawirusowi nie spodobała się Radosławowi Sikorskiemu, który powiedział: – Antynaukowa ciemnota, fanatyzm i nieodpowiedzialność w jednym – ocenił europoseł Koalicji Obywatelskiej. A gdy już nastanie żałoba po śmierci 100 tysięcy naszych rodaków to będą zaprzeczać, że zniechęcali do szczepień – ocenił polityk.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak rozmawiała ostatnio z Radiem Zet i wypowiedziała się na temat szczepień przeciwko COVID-19. Wyjaśniła, że zmuszanie obywateli do poddawania się szczepieniom jest niewłaściwe, z racji tego, że mamy do czynienia z preparatem niepewnym.

– Jeszcze nie są do końca stwierdzone konsekwencje stosowania tego eksperymentu – oznajmiła Nowak.

Po jej słowach rozpętała się prawdziwa awantura w mediach. Minister Przemysław Czarnek stwierdził, że kurator swoją aktywnością szkodzi innym, a Adam Niedzielski potępił „wszelkie oznaki braku rozumu”.

Barbara Nowak opublikowała w mediach społecznościowych wyjaśnienia, a następnie przeprosiła. Zastanawiano się jednak nad dymisją kontrowersyjnej kurator.

Zobacz również: Tusk podsłuchiwany Pegasusem? Eksperci sprawdzili jego telefon

Zobacz również: Polski Ład zaszkodził PiS? Ten sondaż mówi wszystko

źródło: wprost.pl, RMF.fm

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these