Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem w programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News”. Parlamentarzysta wymienił wszystkie przyczyny składające się na inflację w naszym kraju.

– Trzeba sprawę przedstawiać uczciwie. Ta inflacja ma wiele przyczyn – powiedział Krzysztof Bosak.

– Polityka przede wszystkim premiera Morawieckiego i współpracującego z nim lojalnie prezesa (NBP) Glapińskiego to jedna z przyczyn, dla których mamy inflację nieco wyższą. Konfederacja jako jedyna siła polityczna w kampanii wyborczej roku 2019 ostrzegała przed tym. Mówiliśmy, że PiS proponuje rzeczy nierealne albo takie, które zaskutkują inflacją. Dokładnie to się stało i stąd ta nadwyżka naszej inflacji nad średnią europejską – dodał poseł Konfederacji.

– Natomiast powiedzmy o pozostałych przyczynach. Są to ogromne zaniedbania wszystkich poprzednich rządów w modernizacji energetyki; jest to polityka Unii Europejskiej, która powoduje, że rosną ceny prądu i ciepła, a od tego uzależniona jest produkcja bardzo wielu rzeczy w gospodarce; jest to polityka Chin, które pod pretekstem pandemii zaczęły podnosić ceny na rynkach światowych różnych surowców potrzebnych do produkcji przemysłowej; są to zaniedbania wielodziesięcioletnie Europy i świata zachodniego w uzależnianiu się od Chin – zauważył polityk. W jego ocenie galopująca inflacja wywołana jest również przez pandemię i dwa lata ograniczeń, które hamowały rozwój Polaków.

Przeczytaj również:  Załamujące prognozy analityków ZUS. Gigantyczna dziura

– To jest to kryzys postpandemiczny, który spowodował zerwanie łańcuchów dostaw i wzrost kosztów transportu; i jest to wreszcie polityka Rosji, która celowo już przed wojną (na Ukrainie – przyp. red.) podnosiła ceny surowców, po to, żeby kraje europejskiej były ‘na musiku’ i uległy dyktatowi Putina – wyliczał dalej Bosak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zamówił w McDonald’s tylko wodę. Ta cena zwaliła go z nóg

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pracownica McDonald’s wyrzuciła klienta z drive-thru. Internauci przyznali jej rację [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 131 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj