propolski.pl: Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała na życzenia świąteczne Tuska. ”Psie głosy…”

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz odniosła się do życzeń świątecznych złożonych przez lidera PO Donalda Tuska.

Przewodniczący PO opublikował w mediach społecznościowych uroczyste życzenia, w których nie szczędził uszczypliwości pod adresem PiS.

– Chrystus się rodzi, nas oswobodzi… Chciałbym Wam wszystkim złożyć w prezencie pod choinkę obietnicę, że następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa. A dziś z całego serca życzę Wam zdrowia, uśmiechu i spokoju – napisał Donald Tusk.

Do wypowiedzi byłego szef RE odniosła się sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Krystyna Pawłowicz.

– Psie głosy nie idą po niebiosy – napisała poseł PiS.

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, w którym zadano ankietowanym pytanie: „Gdybyś musiał zaprosić na Wigilię jednego z tych dwóch polityków, to którego z nich byś wybrał?”.

62 proc. respondentów wybrało lidera PO Donalda Tuska, natomiast 38 proc. wskazało prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Prof. Antoni Dudek skomentował wyniki badania mówiąc, że łączy je z elektoratem negatywnym.

– Patrząc historycznie przez te 30 lat, kiedy panowie walczą ze sobą, to znacznie częściej Kaczyński miał większy negatywny elektorat od Tuska. I to się potwierdza w tym sondażu, co nie znaczy, że Tusk nie ma negatywnego elektoratu, bo ma, ale nieco mniejszy niż Kaczyńskiego – mówił politolog.

Według profesora dodatkowym problemem jest to, że Jarosław Kaczyński sprawuje władzę od 6 lat, a Polacy nie przepadają za ludźmi władzy przy stole wigilijnym.

– Także, gdyby była dziś sytuacja odwrotna, to pewnie proporcja byłaby nieco inna, ale też myślę, że Tusk miałby szanse pokonać Kaczyńskiego – zakończył prof. Dudek.

Zobacz również: Konrad Berkowicz ostro odpowiedział Biedroniowi: „Empatia i odpowiedzialność”

Zobacz również: Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19. Kolejne państwo zdecydowało się na takie rozwiązanie

Źródło: DoRzeczy.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these