Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Wspomniał również o strategii rządu na piątą falę pandemii. Lider partii rządzącej jest przekonany, że jedyną szansą na normalność są szczepienia.

— Mamy świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie. Obawiam się, że nie ma wyboru — powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie”.

— Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane. Mamy świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie. Z drugiej strony musimy walczyć o utrzymanie systemu ochrony zdrowotnej — tłumaczył wicepremier, który nie urywa, że już niedługo planuje wybrać się na polityczną emeryturę.

— Nie możemy dopuścić do załamania się ochrony zdrowia, a wraz z nią gospodarki, a nawet i państwa. Jedyną szansą są szczepienia i trzeba doprowadzić do tego, by liczba zaszczepionych radykalnie wzrosła. Obawiam się, że nie ma wyboru. Bylibyśmy w dużo lepszym położeniu, gdyby większa liczba naszych obywateli zaszczepiła się. Gorąco do tego zachęcam — dodał polityk.

Zobacz również: Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19. Kolejne państwo zdecydowało się na takie rozwiązanie

Przeczytaj również:  Próbował okraść świątynię. Nadział się na miecz Michała Archanioła

Zobacz również: Donald Tusk złożył Polakom świąteczne życzenia. Padła ważna obietnica

Źródło: gazeta.pl, radio ZET

(Visited 64 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj