W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska skomentował aktualną sytuację epidemiczną w naszym kraju.

– Rozmawiamy o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 także innych grup, poza medykami m.in. służb mundurowych i nauczycieli – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News.

– Spotykamy się z ekspertami, którzy zajmują się prognozowaniem tej piątej fali. Powiem szczerze, przy żadnej fali nie było aż tak dużych rozbieżności, jeśli chodzi o te prognozy – dodał wiceminister.

Waldemar Kraska przyznał, że piątej fali możemy spodziewać się w drugiej połowie stycznia, bądź na koniec stycznia. Polityk ponowił także apele o szczepienie się dawką przypominającą.

– Dawka trzecia zdecydowanie chroni nas przed nowym wariantem. To informacja, której powinniśmy się trzymać – osoby, które są zaszczepione dwoma dawkami powinny jak najszybciej przyjąć dawkę przypominającą, by uchronić się przed skutkami piątej fali – mówił.

Wiceminister zauważył, że od obowiązkowego szczepienia medyków nie ma już odwrotu. 23 grudnia w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia, które przemawia za tym, że wszystkie osoby wykonujące zawód medyczny do 1 marca muszą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Kolejne grupy, które bierze się pod uwagę to nauczyciele i służby mundurowe.

– Ale pomyślałbym jeszcze także o administracji, bo tam też kontakt z petentem, klientem, jest duży – wyjaśnił.

Na pytanie, kiedy zapadną decyzje, Waldemar Kraska odparł, że wciąż toczą się rozmowy między resortami zdrowia, MSWiA i edukacji. Dodał, że już wkrótce zapadną jakieś decyzje.

Odnosząc się do deklaracji Przemysława Czarnka, który powiedział, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, także wśród nauczycieli, Kraska ocenił, że „wybór jest między zdrowiem i życiem a nauką. Myślę, że jakiś wspólny kompromis wypracujemy”.

Zobacz również: Janina Ochojska zobaczyła zdjęcie dzieci w mundurach Straży Granicznej. Szybko puściły jej nerwy [FOTO]

Zobacz również: Dezerter oczernia i obraża Wojsko Polskie: „Jak Niemcy rozstrzeliwują ludzi” [WIDEO]

Źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 594 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj