propolski.pl: Krzysztof Bosak o polityce rządu

Krzysztof Bosak nie miał litości dla polityki wojennej PiS. Nie przebierał w słowach [WIDEO]

Krzysztof Bosak, który był jednym z gości w programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” skomentował temat zapłaty Rosji za gaz w rublach. Odniósł się również do coraz to śmielszych apeli ze strony Europy Zachodniej pod adresem Ukrainy, by ta ustąpiła Rosji, co mogłoby przyczynić się do szybszego zakończenia wojny.

Krzysztof Bosak nie przebierał w słowach mocno podsumowując politykę zagraniczną PiS.

– Rola Polski i krajów bałtyckich jest niemalże ewangelizacyjna. Musimy tłumaczyć, tłuc do głowy europejskim politykom, na czym to polega i tłumaczyć, że polityka ugłaskiwania sprawiła, że Putin się odważył – mówił obecny w studio Radosław Fogiel. W ocenie polityka płacenie za gaz w rublach jest „ewidentnym złamaniem sankcji i powinny zostać wyciągnięte konsekwencje”.

Poseł Konfederacji nie mógł milczeć i zarzucił, że Fogiel wprowadza społeczeństwo w błąd wygłaszając takie opinie.

– W żadnym z sześciu pakietów sankcyjnych nie ma zakazu rozliczeń za gaz z Rosją w rublach. Unia Europejska od początku zostawiła taką możliwość rozliczania finansowego – podkreślił Bosak.

– Proszę nie dezinformować co do faktów. Nie macie wpływu na to, co robi Unia Europejska. Nie macie żadnego kija, którym moglibyście Unię Europejską dyscyplinować. To UE dyscyplinuje wasz rząd. Właśnie zmieniacie ustawę o sądownictwie, po to, żeby dostać pieniądze. Po roku, kiedy zostało już wydane 100 miliardów euro z programu zadłużania Unii Europejskiej, który polski podatnik również współfinansuje – dodał polityk Konfederacji.

– Nie macie takiej możliwości, nie traktujcie innych europejskich państw jak niepełnosprawnych intelektualnie, bo nigdzie w ten sposób nie zajdziecie. Oni wiedzą, co robią. Bogate elity Włoch, Francji czy Niemiec doskonale wiedzą, co robią. Nie mają zamiaru głęboko wchodzić w tę wojnę na Ukrainie, nie mają zamiaru poważnie się poświęcać, tak jak wy – bez żadnej debaty, konsultacji, wyliczenia kosztów – narzucacie całemu polskiemu społeczeństwu ogromne poświęcenia finansowe. Polacy mają zagryźć zęby po to, żeby finansować politykę polską tak, jak wy rozumiecie jej cel – zwrócił się do Fogla Bosak.

– Inne społeczeństwa, inne państwa mają do tego inne podejście. Dopóki tego faktu nie zrozumiecie i nie przestaniecie ich traktować jak niepełnosprawnych intelektualnie, to nic w polityce europejskiej nie będziecie osiągać, bo wy ich kompletnie nie rozumiecie. Uważacie, że im trzeba coś wytłumaczyć – kontynuował w mocnym tonie przedstawiciel Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun uderza w rząd: „W najlepszym wypadku pomyleńcy” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kowalski mówi wprost: Von der Leyen i Timmermans do dymisji!

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these