propolski.pl: Korwin-Mikke o szczepionkach w aptekach

Korwin-Mikke w Sejmie. „Czuję się jakbym przebywał w domu wariatów” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke w mocnych słowach podsumował ostatnie decyzje rządzących. Skrytykował ich za jego zdaniem bezmyślny i absurdalny projekt ustawy o ruchu drogowym. Prawicowy parlamentarzysta wystąpił na mównicy sejmowej i nie zostawił suchej nitki na pomyśle PiS, który zakłada większe zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Chodzi m.in. o pierwszeństwo dla pieszych.

Korwin-Mikke nie szczędził w swojej wypowiedzi barwnych porównań oraz epitetów. — Panie Marszałku, Wysoka Izbo, ja mam wrażenie, że mówię do ludzi, którzy nic nie rozumieją. Czy Wy sobie nie zdajecie sprawy z jednej rzeczy? Czy nie zdajecie sobie sprawy, że w Czechach wprowadzono pierwszeństwo dla pieszych i liczba wypadków śmiertelnych wzrosła? — pytał poseł Konfederacji i zaczął podawać znane sobie statystyki.

Zobacz również: Chaos przy zapisach na szczepienia. Seniorzy stali w kolejkach od 3 w nocy: „Wielki bałagan”

— Czy Wy sobie zdajecie sprawę, że przez ostatnie 30 lat liczba samochodów wzrosła trzykrotnie, prędkość samochodów wzrosła o połowę, liczba wypadków spadła dwukrotnie — kontynuował.

Poseł podkreślił, że kierowcy nie są „idiotami”, którzy wystraszą się byle mandatu, ale nie będą się bali śmierci w wyniku wypadku. Następnie porównał tę kuriozalną sytuację do istnego domu wariatów.

Zobacz również: Lubnauer doszukuje się teorii spiskowych. Wybór Bidena to mistyfikacja?

— To robienie z kierowców kompletnych idiotów zupełnie. Myślicie, że kierowca oblicza sobie odległość, dzieli metry przez kilometry i mnoży przez średnią prędkość? Kierowca patrzy na oko, ma nosa i tak się działa. Nikt nie mierzy czy to jest metr, czy półtora metra odległości. Kto liczy te rzeczy? Ja mówię jak do ludzi chorych, naprawdę czuję się jakbym przebywał w domu wariatów. Proszę mi wybaczyć, ale panowie nie macie elementarnej wiedzy w tej rzeczy, elementarnej zupełnie, aż przykro, że ja muszę sobie język strzępić — podsumował Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke: Robicie z kierowców idiotów! Czuję się jakbym przebywał w domu wariatów.”

Janusz Korwin-Mikke nie zostawił suchej nitki na rządzących za absurdalny i bezsensowny projekt ustawy o ruchu drogowym! A na koniec aż machnął ręką na głupotę partii rządzącej… „Czy wy myślicie, że kierowca jest idiotą, który przestraszy się mandatu a nie przestraszy się tego, że zginie w wypadku drogowym?! To jest robienie z kierowców idiotów. Ja mówię jak do ludzi chorych, czuję się jakbym przebywał w domu wariatów. Nie macie elementarnej wiedzy.

Opublikowany przez Konfederacja Czwartek, 21 stycznia 2021

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these