Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke przemawiał podczas konferencji prasowej. Oznajmił, że nie godzi się na zmiany wprowadzane przez rząd, a szczególnie te, które szkodzą gospodarce.

Konfederacja nie zgadza się na tego typu eksperymenty jak lockdown. Państwa, które przeszły kryzys, ale nie zniszczyły życia społecznego i gospodarki, mają teraz znacznie mniejszą śmiertelność chorych na COVID-19 niż Polska — powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Polityk dodał, że przez koronawirusa rząd podejmuje pochopne decyzje, które wpływają na życie codzienne Polaków.

— Mamy w tej chwili rozmaite wirusy w Polsce, między innymi bardzo szalejący ostatnio koronawirus, który ma tę wadę, że nic o nim nie wiemy. Więc rząd i państwo bardzo się tego akurat wirusa boją. I tego powodu zamykają gospodarkę. My się na to nie zgadzamy — dodał prawicowy polityk.

Po chwili przybliżył przykłady innych państw w których nie wprowadzono takich obostrzeń, a które dzięki temu zyskały.

— W Brazylii, przy sześć razy liczniejszej ludności, dziennie umiera 155 osób, w Polsce 50 i ponad 50, w Szwecji pięć osób, na Białorusi 5 osób. Ale nie zrobiły żadnego lockdownu, nie niszczyły życia społecznego i gospodarki. Czyli przeszły kryzys i tej chwili już wyszły na prostą. A my niestety brniemy i grozi nam kolejny lockdown — zaznaczył Korwin-Mikke.

Przeczytaj również:  Załamujące prognozy analityków ZUS. Gigantyczna dziura

Poniżej cała konferencja prasowa Konfederacji.

Nigdy więcej zamykania gospodarki!

Nigdy więcej zamykania gospodarki!#Konfederacja

Gepostet von Konfederacja am Montag, 12. Oktober 2020

źródło: nczas.com

(Visited 410 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj