Koronawirus wciąż nie daje za wygraną i padają kolejne rekordy nowych zakażeń. Od soboty 10 października rząd wprowadził szereg nowych obostrzeń. I chociaż Polacy zdążyli się już przyzwyczaić do „luzu”, teraz będą musieli o wiele bardziej uważać. Zgodnie z rozporządzeniem maseczki trzeba teraz nosić poza zamkniętymi pomieszczeniami.

Czy na Wszystkich Świętych cmentarze zostaną zamknięte? Na to pytanie odpowiedział Jarosław Gowin, który był gościem w Polsat News.

— Zamknięcie cmentarzy 1 listopada nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja — zadeklarował wicepremier Jarosław Gowin.

Zobacz również: Kazimierz M. pójdzie siedzieć przez zaległe alimenty? „Zarabia tylko 2 tysiące”

— Polskiemu rządowi udaje się wyprzedzić koronawirusa co najmniej o krok. Jeżeli wziąć pod uwagę z jednej strony skuteczność walki o zdrowie i życie, a z drugiej strony skuteczność walki o polską gospodarkę, utrzymanie miejsc pracy i utrzymanie polskich firm, to chyba jesteśmy na miejscu numer jeden w Europie — dodał minister rozwoju.

Uspokoił przy tym, że branża turystyczna, która najbardziej ucierpiała w związku z pandemią, już otrzymała pomoc.

— Ale mogę zapowiedzieć jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, że wkrótce do branży turystycznej trafi kolejna transza pomocowa. Nie chcę mówić o szczegółach, bo to jednak ostatecznie zależy od parlamentu — powiedział wicepremier.

źródło: 4mens.pl

(Visited 644 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż IPSOS: Mocne tąpnięcie PiS, Konfederacja rośnie w siłę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here