Janusz Korwin-Mikke czekał na mandat poselski od 1993. Od tamtej pory funkcjonował w polityce w charakterze wiecznego opozycjonisty poza parlamentem. Wysoki wynik Konfederacji sprawił jednak, że najbardziej kontrowersyjna postać sceny politycznej znowu zasiadła w parlamentarnych ławach.

Korwin-Mikke obecny był na inauguracji IX kadencji Sejmu. Świeżo upieczony poseł wziął udział w ślubowaniu i podzielił się zdjęciem ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. Słynący z kontrowersyjnego języka polityk zajął miejsce tuż obok Zbigniewa Ziobry i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider Konfederacji nieco dalej sąsiaduje też z Pawłem Kukizem. Nie zabrakło jednak zgrzytów. Korwin-Mikke w momencie przemowy Roberta Winnickiego zasnął bądź też odpoczywał z zamkniętymi oczami. Na zachowanie posła zwrócił uwagę m.in. Dariusz Joński. Kompromitujące zdjęcia prędko rozniosły się po Twitterze i Facebooku. Obrońcy JKM zwracają uwagę na niemłody już wiek posła i nie widzą niczego zdrożnego w zwyczajnych, starczych przypadłościach.

Już po ślubowaniu 😉

Gepostet von Janusz Korwin-Mikke am Dienstag, 12. November 2019

Internauci żartują, że sen zmógł Korwin-Mikkego w reakcji na spojrzenia, posyłane mu przez Dominika Tarczyńskiego. Poseł PiS przed miesiącem zagroził politykowi Konfederacji „wypłaceniem sprawiedliwości zgodnie z kodeksem honorowym”. Inni natomiast przywołują analogiczną sytuację z Parlamentu Europejskiego w 2014, kiedy to JKM spał na jednej z sesji.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na Sylwestrze Marzeń. Fani zawiedzeni

— Jak sami Państwo widzicie, w życiu nie jest ważne gdzie śpisz. Parlament polski czy europejski? Ważne tylko z kim i za ile… — napisał w prześmiewczo-szyderczym tonie autor bloga Lemingopedia.

https://twitter.com/EdytaKazikowska/status/1194277328685281280

Jak sami Państwo widzicie, w życiu nie jest ważne gdzie śpisz. Parlament polski czy europejski? Ważne tylko z kim i za ile… :v

Gepostet von Lemingopedia am Dienstag, 12. November 2019

źródło: Twitter

(Visited 256 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj