Długo wyczekiwany dzień w końcu nastał. Dziś o godzinie 12:00 miało miejsce inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX Kadencji. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Nowi posłowie złożyli uroczyste ślubowanie, a cała atmosfera miała podniosły charakter. Jednak posłanka Lewicy Anita Sowińska ku zaskoczeniu innych wyłamała się z obowiązujących standardów. Otóż wystąpiła z… szalikiem.

Gdy padło jej imię i nazwisko, zrobiła coś, co wywołało mieszane emocje: wystawiła nad głową szalik z napisem „Konstytucja”.

Marszałek Antoni Macierewicz rozpoczął uroczyste inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX Kadencji. Przywitał wszystkich bardzo serdecznie, a potem oddał głos prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Ślubowanie złożyli najpierw posłowie Prawa i Sprawiedliwości, a następnie pozostałych ugrupowań. Posłowie i posłanki odpowiadali krótko „Ślubuję” lub dodawali Tak mi dopomóż Bóg”.

Jedna z posłanek Lewicy Anita Sowińska zachowała się w zaskakujący dla innych sposób. Gdy usłyszała swoje nazwisko, wstała z miejsca i podniosła do góry szalik, na którym widniał napis Konstytucja”. Trzymając go w górze, złożyła swoje ślubowanie poselskie.

Do tego incydentu w pozytywnych słowach odniósł się Robert Biedroń, którego niezwykle ucieszyło zachowanie Sowińskiej. Dodał nawet wpis na Twitterze, w którym podkreślił, jak bardzo jest dumny.

— Konstytucja! Anita Sowińska, posłanka Lewicy podczas ślubowania. Duma — napisał Robert Biedroń na portalu społecznościowym.

źródło: wmeritum.pl, twitter.com

(Visited 34 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kolorowa aktywistka przeszkadzała modlącym się ludziom. Po chwili stało się coś, co ją powstrzymało [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here