Włoska prawica, która wygrała niedzielne wybory parlamentarne, otrzymała 235 miejsc w 400-osobowej Izbie Deputowanych oraz 112 w 200-osobowym Senacie. Nową premier zostanie charyzmatyczna liderka – Georgia Meloni.

Janusz Korwin-Mikke postanowił wyjaśnić, dlaczego taki obrót spraw we Włoszech był możliwy, tymczasem w Polsce wciąż nie jest.

Dzięki bezsprzecznemu zwycięstwu prawicowy blok z partią Bracia Włosi na czele będzie mógł powołać nowy rząd. Do koalicji należy także Liga i Forza Italia.

Dlaczego w Polsce nie wygrywa prawica?

W naszym kraju Konfederacja zyskuje co najwyżej 10 proc. Jest to wynik wciąż mało satysfakcjonujący. Dlaczego Polacy nie głosują na blok łączący partie wolnościowe, narodowe i konserwatywne? Janusz Korwin-Mikke ma na to swoją teorię.

– Dlaczego w Polsce 3 partie Prawicy skupione w KONFEDERACJI mają ok.10%, a we Włoszech ok.45%? Bo służby specjalne, realizujące Układ z Magdalenki zawarty pod egidą śp.gen. Czesława KISZCZAKA, kontrolują TV, radio, 90% gazet – i pomagają PO i PiS udawać liberałów i konserwatystów! – napisał lider ugrupowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nadyma się mniej niż Mussolini, ale krzyczy jak Hitler”. Eksperci TVN dosadnie o Meloni [+WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Jest zniszczony i obciążony kłamstwami”. Górniak ubolewa nad obecnym stanem Kościoła

źródło: nczas / Twitter

(Visited 1 144 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj