Janusz Korwin-Mikke, jeden z posłów Konfederacji zareagował na wpis aktywisty Lewicy, w którym ten oskarżał innego posła Konfederacji, Grzegorz Brauna, o „namawianie do finansowania napadniętych przez Rosję Ukraińców”.

Grzegorz Braun gościł niedawno w Berlinie, gdzie spotkali się przedstawiciele anty-establishmentowych ugrupowań, a poseł Braun reprezentował Konfederację. Na spotkaniu działacz wezwał europejskie narody, by te wykonały „powrót do normalności”.

Czym Braun zirytował aktywistę Lewicy?

-Szczęść Boże! Niech Bóg błogosławi wszystkich patriotów wszystkich europejskich narodów, którzy chcą powrotu do normalności; którzy chcą przywrócić nasze naturalne, ludzkie, europejskie prawa i wartości – mówił Grzegorz Braun.

Poseł stwierdził, że z pozostałymi uczestnikami kongresu łączy go wiele. Podkreślił, że zgoda jest szczególnie widoczna na polu oceny problemów dotykających obecnie energetykę.

-To nie jest żaden kryzys. To efekt błędnych działań i błędnej polityki nałożonej na nasze narody – ocenia Braun.

Parlamentarzysta ostrzega, że brak „powrotu do normalności” może poskutkować międzykontynentalną rywalizacją o zasoby.

Owocem zjazdu jest dokument „Ocalić przyszłość Europy„, którego sygnatariusze wzywają do porzucenia ideologicznego spojrzenia rządów na kwestie produkcji energii elektrycznej. Apelują o zniesienie specjalnego opodatkowania paliw kopalnych, w tym węgla, podkreślając, że jest to surowiec, którego rola wzrasta w dobie bieżącego kryzysu energetycznego.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Na fakt porozumienia europejskiego anty-establishmentu zareagował aktywista Nowej Lewicy, Maciej Kopiec. Jak sam o sobie pisze na twitterowym profilu, deklaruje się jako „Ślązak. Europejczyk”.

Grzegorz Braun w Berlinie namawia do zniesienia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, do powrotu do robienia biznesów z Putinem, czyli do finansowania mordowania napadniętych przez Rosję Ukraińców” – pisze aktywista na Twitterze.

Korwin-Mikke odpowiada

Na wpis lewicowego aktywisty zareagował jeden z posłów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, który również został uwieczniony na opublikowanym przez Maciej Kopca zdjęciu.

CZYTAJ TEŻ: Korwin-Mikke o tym, dlaczego we Włoszech prawica wygrywa. Ma swoją teorię

CZYTAJ TEŻ: Partia podjęła decyzję. Gospodarstwa domowe otrzymają „upust”, jeśli ograniczą zużycie prądu

„Kiedy wreszcie, bando idiotów, pojmiecie, że „sankcje na Rosję” uderzają w nas?!” – pyta retorycznie Korwin-Mikke.

Źródła: NCzas.com / Twitter

(Visited 1 445 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj