propolski.pl: Korwin-Mikke: Nie ma silniejszej partii prawicowej w Europie niż Konfederacja [VIDEO]

Korwin-Mikke: Nie ma silniejszej partii prawicowej w Europie niż Konfederacja [VIDEO]

Na ostatnim spotkaniu z sympatykami Konfederacji głos zabrał Janusz Korwin-Mikke. Polityk mówił m.in. o ogromnym potencjale Konfederacji. Do następnych Wakacji z Konfederacją będziemy musieli jednak poczekać do następnego roku.

Podczas ostatniego występu w Krakowie Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji i prezes partii KORWiN, pochwalił się, że „Konfederacja jest najsilniejszą partią prawicową w Europie”.

Zobacz również: Andrzej Sośnierz szczerze: Uważam, że niepotrzebnie się zaszczepiłem

— Musimy pilnować wolności, bo jej zagłada nadciąga z zachodu, poprawność polityczna, różne zakazy i niestety bardzo wielu ludzi temu ulega — mówił wolnościowiec.

Polityk porównywał Konfederację do amerykańskiej Partii Republikańskiej, która również chce powrotu normalności. Zwracał uwagę, że różnice sondażowe wynikają z tego, że USA zostały założone przez ludzi ceniących sobie wolność i niezależność.

Polityk poruszał również inne, bliskie sercom rodaków tematy. Będąc w Krakowie, wrócił do tematu niedawnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

— Widzicie te domy, Sukiennice, Kościół Mariacki, piękne prawda? Widzicie stare miasto? Dzięki komu je mamy? — pytał.

Wyjaśnił, że to wszystko dzięki Edwardowi Godlewskiemu, który nie posłuchał rozkazu AK, dyktowanego przez Londyn. Nie rozpoczął w Krakowie powstania takiego jakie miało miejsce w Warszawie.

Zobacz również: Konflikt środowiska LGBT z imigrantami. Amsterdam – stolica tolerancji miejscem aktów dyskryminacji. 60 proc. korespondentów boi się ujawnić

Janusz Korwin-Mikke odniósł się również do smutnej statystyki, czyli rekordowej ilości zgonów w Polsce w ostatnim czasie.

— Co zrobić z tymi, dzięki którym zginęło 150 tys. ludzi? Ludzie pytają, co to są te nadmiarowe zgony. To nie są zgony na COVID. Na COVID w wyniku działania naszego rządu zginęło raptem 10-15 tys. ludzi więcej, niż gdyby rząd nic nie robił. — mówił.

Źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these