Na ostatnim spotkaniu z sympatykami Konfederacji głos zabrał Janusz Korwin-Mikke. Polityk mówił m.in. o ogromnym potencjale Konfederacji. Do następnych Wakacji z Konfederacją będziemy musieli jednak poczekać do następnego roku.

Podczas ostatniego występu w Krakowie Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji i prezes partii KORWiN, pochwalił się, że „Konfederacja jest najsilniejszą partią prawicową w Europie”.

Zobacz również: Andrzej Sośnierz szczerze: Uważam, że niepotrzebnie się zaszczepiłem

— Musimy pilnować wolności, bo jej zagłada nadciąga z zachodu, poprawność polityczna, różne zakazy i niestety bardzo wielu ludzi temu ulega — mówił wolnościowiec.

Polityk porównywał Konfederację do amerykańskiej Partii Republikańskiej, która również chce powrotu normalności. Zwracał uwagę, że różnice sondażowe wynikają z tego, że USA zostały założone przez ludzi ceniących sobie wolność i niezależność.

Polityk poruszał również inne, bliskie sercom rodaków tematy. Będąc w Krakowie, wrócił do tematu niedawnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

— Widzicie te domy, Sukiennice, Kościół Mariacki, piękne prawda? Widzicie stare miasto? Dzięki komu je mamy? — pytał.

Przeczytaj również:  To się mogło skończyć bardzo źle. Ida Nowakowska doznała poważnego urazu przed "Pytaniem na śniadanie"

Wyjaśnił, że to wszystko dzięki Edwardowi Godlewskiemu, który nie posłuchał rozkazu AK, dyktowanego przez Londyn. Nie rozpoczął w Krakowie powstania takiego jakie miało miejsce w Warszawie.

Zobacz również: Konflikt środowiska LGBT z imigrantami. Amsterdam – stolica tolerancji miejscem aktów dyskryminacji. 60 proc. korespondentów boi się ujawnić

Janusz Korwin-Mikke odniósł się również do smutnej statystyki, czyli rekordowej ilości zgonów w Polsce w ostatnim czasie.

— Co zrobić z tymi, dzięki którym zginęło 150 tys. ludzi? Ludzie pytają, co to są te nadmiarowe zgony. To nie są zgony na COVID. Na COVID w wyniku działania naszego rządu zginęło raptem 10-15 tys. ludzi więcej, niż gdyby rząd nic nie robił. — mówił.

Źródło: nczas.com

(Visited 351 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj