Janusz Korwin-Mikke konsekwentnie walczy z socjalizmem i sprzeciwia się programom pomocowym oferowanym przez partię rządzącą. W rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że choć pobiera 500 plus, to jest za całkowitą likwidacją tego pomysłu.

Ponadto lider Konfederacji wyjaśnił, dlaczego życie z pomocy państwa jest tak szkodliwe dla społeczeństwa. Jego zdaniem wszystko opiera się za zabieraniu jednym i dawaniu drugim, co w konsekwencji jest systemem bardzo niesprawiedliwym.

— Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim — powiedział poseł Korwin-Mikke.

Wyjaśnił, że taka filozofia jedynie osłabia gospodarkę i przyczynia się do promowania postawy lenistwa.

— 500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może — kontynuował polityk.

Parlamentarzysta podobne patrzy na kwestię tzw. trzynastej emerytury:

— Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe — skwitował poseł Konfederacji.

— Jestem za całkowitą likwidacją polityki społecznej! — powiedział.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 161 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj