Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz rozmawiał w poranku rozgłośni katolickich Siódma 9″. Polityk jest zdania, że niezmierną korzyścią dla naszego kraju byłby upadek Platformy Obywatelskiej. W rozmowie odniósł się także do „Marszu Tysiąca Tóg”.

— Szczerze życzę Platformie Obywatelskiej, by się rozpadła, bo wiele złego zrobiła Polsce. Życzę jej, by nie wychodziła z tego kryzysu. Brak PO jest dobry dla Polski. Musimy jednak patrzeć na siebie — powiedział Adam Andruszkiewicz.

— Większość prawników nie stawiło się na tym marszu i go nie popierało. Wielu prawników nie zgadza się z tą skrajną retoryką i wie, że reforma jest potrzebna. Należy pamiętać, że to specyficzne środowisko i wiele osób boi się publicznie artykułować swoje poparcie. Trzeba jednak otwarcie stawiać pytanie, czy organizacja takiego marszu nie była złamaniem prawa, bo byli tam też obecni politycy opozycji — mówił o ostatnim marszu, który uważa za pewnego rodzaju sondaż pokazujący, jak w środowisku prawników wygląda ocena reform wymiaru sprawiedliwości.

Ponadto dodał, że partia rządząca jest niezwykle atakowana, nie tylko od środka, ale i na zewnątrz. Pomimo tego stanu rzeczy, PiS będzie twardo realizował postawione cele i obietnice.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

— Jesteśmy bardzo zdeterminowani, by przeprowadzić reformę pomimo ostrych ataków. Rząd PiS jest najbardziej atakowanym rządem w historii III RP. Nie tylko od środka, ale i z zewnątrz. Nie tylko przez środowiska prawnicze, ale i obce media, które mają siedzibę w Polsce, obcy kapitał — ocenił Andruszkiewicz.

Wiceminister cyfryzacji zapytany o ostatni sondaż prezydencki dla portalu DoRzeczy.pl odpowiedział:

— Musimy podchodzić z pokorą do wyborów i pracować na rzecz zwycięstwa Andrzeja Dudy, bo on jest gwarancją tego, że kraj będzie reformowany, a Polacy będą się bogacić. Kandydat opozycji ma na celu zatrzymanie reform i blokowanie państwa. Byłby takim Grodzkim razy pięć. Trzeba mieć jednak pokorę i nie można popełnić błędów, które popełnił Bronisław Komorowski. Obserwując Andrzeja Dudę i nasz obóz, nie widzę jednak tej pychy. Zastanawia mnie też Szymon Hołownia, bo to operacja medialna. To ciekawe, że zgłasza się ktoś bez zaplecza i dostaje takie wsparcie. Moim zdaniem to odgórna operacja mediów III RP — stwierdził.

Wypowiedział się również o sondażu, w którym 50 proc. badanych bardzo pozytywnie oceniło pracę premiera Morawieckiego. Jego zdaniem wszystkie dotychczasowe działania opłaciły się, ponieważ doprowadziły do wzrostu zaufania ze strony Polaków.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

— Rząd PiS pod przywództwem premiera Mateusza Morawieckiego ciężko pracuje na zaufanie Polaków. To daje efekty, Polacy nam ufają i to pomimo tego, że jesteśmy atakowani. Polacy są mądrym narodem i widać, że nawet jeśli ulica i zagranica działają przeciwko nam, to dajemy radę — podsumował wiceminister Andruszkiewicz.

żródło: dorzeczy.pl

(Visited 240 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj