Najnowszy sondaż United Survey Company przeprowadzony dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM nie pozostawia złudzeń. Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma szans w starciu z Andrzejem Dudą. Urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 43 proc, co daje mu stabilną przewagę 20 pkt proc. nad kandydatką PO.

Okazuje się, że Kidawa-Błońska może znaleźć się w trudnym położeniu, ponieważ wyniki jasno mówią, że Duda wygrywa zarówno I i II turę.

Z badania wynika, że na trzecim miejscu uplasowałby się Robert Biedroń z wynikiem 7,3 proc. a tuż za nim Władysław Kosiniak-Kamysz – 7 proc.

Szymon Hołownia, kolejny kandydat na prezydenta nie może liczyć na zbyt dobry wynik. Były prezenter TVN otrzymał 6,7 proc. Natomiast Krzysztof Bosak, który zajął miejsce za nim, zdobył 5,3 proc.

W II turze wyborów, gdyby doszło do pojedynku obecnego prezydenta z Małgorzatą Kidawą-Błońską, Duda mógłby liczyć na 47,8 proc. poparcia. Kandydatka PO zdobyłaby 40,8 proc. Gdyby prezydent zmierzył się z Kosiniakiem-Kamyszem, zdobyłby 49,1 proc., a kandydat PSL 36 proc. Andrzej Duda w starciu z Robertem Biedroniem otrzymałby punkty na poziomie 54,1 proc., a kandydat Lewicy 31 proc.

Przeczytaj również:  Lublin: Kierowca, który zignorował czerwone światło szybko tego pożałował [WIDEO]

W walce z Szymonem Hołownią obecny prezydent zdobyłby 54,4 proc., a Hołownia 31,2 proc.

Sondaż IBRIS – United Survey dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl przeprowadzono 10-11 stycznia 2020 r. na próbie 1100 dorosłych Polaków.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 35 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj