propolski.pl: Janusz Korwin-Mikke

Korwin-Mikke mocno do Schetyny: „Jest pan kompletnym ciemniakiem czy rosyjskim agentem?!”

Janusz Korwin-Mikke w mocnych słowach odniósł się do słów byłego szefa PO. – Jest pan kompletnym ciemniakiem czy rosyjskim agentem? – powiedział ostro lider Konfederacji.

Ceny produktów i surowców w Polsce mocno podrożały. Widać to szczególnie po podwyżkach w sklepach i na stacjach benzynowych. W pewnym stopniu jest to efekt sankcji, jakie nałożono na Rosję.

Rosja pomimo sankcji pozyskuje nowych partnerów i od dnia inwazji na Ukrainę, zarobiła 93 miliardy euro na eksporcie paliw kopalnych.

57 mld zapłaciła Unia Europejska, a zarobki te można zaliczyć do historycznie wysokich.

Grzegorz Schetyna, była lider PO był gościem w Polsat News, gdzie wyjaśniał, że tak po prostu musi być. Dodał, że jedynie sankcje mogą powstrzymać Rosję.

– Szósty pakiet sankcji będzie kosztować, ale musimy być solidarni z Ukrainą i konsekwentnie zatrzymywać strumień pieniędzy z ropy i gazu, bo z tego Władimir Putin utrzymuje wojsko – mówił Schetyna.

Do słów polityka odniósł się w zdecydowanym tonie Janusz Korwin-Mikke, który powiedział:

– WCzc.Panie Pośle! Czy Pan NAPRAWDĘ nie wie, że wskutek tych sankcyj ceny niebotycznie wzrosły i „#GazProm” sprzedaje obecnie MNIEJ, ale zarabia WIĘCEJ? Mamy to robić dalej?? Jest Pan KOMPLETNYM ciemniakiem – czy rosyjskim agentem??!? – pytał Schetynę Korwin-Mikke.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński mówi wprost: Tę wojnę trzeba wygrać! Prezes ostrzega przed słabością Zachodu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziennikarz zadał Idze Świątek kuriozalne pytanie. Tenisistka nie kryła zakłopotania: „To dość żenujące”

źródło: Twitter

About the Author

One thought on “Korwin-Mikke mocno do Schetyny: „Jest pan kompletnym ciemniakiem czy rosyjskim agentem?!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these