Aktor Arnold Schwarzenegger wypowiedział się w sprawie wojny na Ukrainie.

– Jakby na to nie patrzeć, mamy krew na rękach, bo finansujemy wojnę – powiedział gwiazdor Hollywood podczas szczytu na temat ochrony klimatu Austrian World Summit.

– 1300 pocisków, które Rosja wystrzeliła w kierunku ukraińskich miast w ciągu pierwszych dwóch miesięcy wojny, kosztowało 7,7 mld euro – ocenił 38. gubernator Kalifornii.

Ponadto dodał, że to bardzo dużo, zwrócił jednak uwagę, że „w tym samym okresie Europa zapłaciła Rosji za paliwo 44 mld euro”.

– Oczywiście „Rosjanie są zdenerwowani, że tracą swoich żołnierzy i sprzęt, czołgi, samoloty i inne rzeczy – powiedział odtwórca roli filmowego Terminatora.

– Ale mogliby powiedzieć: hej, przynajmniej nie musimy płacić za tę wojnę. Europejczycy przysyłają nam pieniądze. To oni płacą za wojnę – zauważył aktor.

Bohater filmów akcji zaapelował na koniec: – Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby położyć kres naszej zależności od paliw kopalnych. Schwarzenegger od lat walczy z zanieczyszczeniem środowiska i zmianami klimatu. Wojna napastnicza Rosji to kolejny powód, by jak najszybciej zrezygnować z paliw kopalnych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mecz Polski z Belgią. Robert Lewandowski pożegnał dziennikarza: „Będzie mi brakowało tego głosu” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński mówi wprost: Tę wojnę trzeba wygrać! Prezes ostrzega przed słabością Zachodu

źródło: NCzas.com

(Visited 444 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj