Janusz Korwin-Mikke, który słynie z dosadnego i ciętego języka, w mocnych słowach podsumował kandydatkę KO na prezydenta. Zwrócił się do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z mównicy sejmowej z pytaniem, czy wie gdzie są pieniądze z OFE.

— Czy Pani już wie, gdzie jest 19 mld zł, które zginęło budżetowi? — zapytał Korwin-Mikke.

Lider Konfederacji zwrócił się do wicemarszałek Sejmu, która udzieliła mało rozsądnej odpowiedzi na to samo pytanie.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że nie wie, gdzie podziały się pieniądze, ale na pewno trafiły w odpowiednie ręce.

Korwin-Mikke jeszcze raz zapytał kandydatkę na prezydenta o te dane, tym razem z mównicy sejmowej.

— Tutaj opozycja chciałby już drugi budżet właściwie zrobić. Opozycja zarzuca rządowi, że przez cukier i małpki chce zrabować trzy miliardy, by potem zrabować dwa miliardy na telewizję reżimową — zaczął polityk.

— Ale ja mam takie pytanie do opozycji. Jak wyście z kolei zrabowali pieniądze z OFE na ZUS. To przy okazji gdzieś zniknęło 19 miliardów! I Panią Kidawę-Błońska zapytano gdzie są te pieniądze? To ona powiedziała, że poszły na jakieś takie rzeczy — dodał były europoseł.

Korwin-Mikke nie odpuszczał i nie ustawał w ironicznych uwagach wobec Kidawy-Błońskiej, od której oczekiwał szczerej odpowiedzi.

— To ja proponuje tak. Niech Pani przyjdzie tutaj na mównicę i powie, gdzie zniknęło te 19 miliardów złotych! Może Pani już teraz wie? — zapytał.

anusz Korwin-Mikke z mównicy sejmowej pyta Małgorzatę Kidawę-Błońską czy już wie gdzie zginęło 19 mld zł z grabieży OFE przez Platformę!

Jeden z hitów tego posiedzenia Sejmu❗Janusz Korwin-Mikke z mównicy sejmowej pyta Małgorzatę Kidawę-Błońską czy już wie gdzie zginęło 19 mld zł z grabieży OFE przez Platformę? Mina pani Kidawy-Błońskiej bezcenna :)PO krytykuje PiS, że zabiorą Polakom 23 miliardy zł z OFE, ale już zapominają, że w 2013 roku sami ograbili obywateli z ich prywatnych oszczędności w OFE. Oto POPiS w pigułce, jedni i drudzy są siebie warci!✅ 10 maja głosujmy na Krzysztof Bosak, musimy wybrać prezydenta, który będzie stał na straży pieniędzy Polaków! #Bosak2020🇵🇱

Gepostet von Konfederacja am Samstag, 15. Februar 2020

źródło: nczas.com

(Visited 183 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sławomir Mentzen ostro o kryzysie: "Ratuj się kto może. Rządzą nami..."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here