Minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem w programie radiowej Jedynki. Polityk odniósł się do wypowiedzi doradcy ministra edukacji Pawła Skrzydlewskiego, który mówił, że aby rozwijać cnoty „trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety”, a kluczowe w tym aspekcie ma być „właściwe wychowanie kobiet”, czyli „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

— Pan profesor Skrzydlewski to wybitny filozof mówiący szczerą prawdę i jeśli ktoś się podśmiewa z tego, że dziewczęta powinny być bardziej wrażliwe na cnoty niewieście, to ja się zapytam: na jakie mają być wrażliwe? Na męskie? No niektórzy mogliby chcieć takich rzeczy, ale my genderowcami nie jesteśmy — mówił Czarnek.

Doniesienia te skomentował jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że Przemysław Czarnek jest idealnym ministrem „z punktu widzenia Lewactwa”. Polityk zaapelował o wprowadzenie dysedukacji, która byłaby złotym środkiem na wiele współczesnych problemów.

— JE Przemysław Czarnek to idealny minister z punktu widzenia Lewactwa: podrażni, z’irytuje — i nie zrobi nic. Przecież „cnót niewieścich” nie trzeba w dziewczynach sztucznie wytwarzać; wystarczy, zamiast o tym gadać przywrócić #dysedukacja — i wszystko wróci na swoje miejsce — napisał poseł w mediach społecznościowych.

Rząd rozważa wprowadzenie od września nauki hybrydowej, która miałaby polegać na tym, że część klas uczy się w szkołach, a część z domów.

— Wraca więc dyskusja dotycząca wprowadzania nowych obostrzeń koronawirusowych. To jest związane ze spodziewaną na jesień kolejną falą zachorowań — czytamy na rmf24.pl.

O pomyśle tym ma dyskutować Rada Medyczna przy premierze, a także Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz również: Meghan i Harry w trosce o środowisko nie będą się już rozmnażać. Para za swoją decyzję dostała nagrodę

Zobacz również: Czy Polska idąc śladem Francji wprowadzi obowiązek szczepień? „Sytuacja w Europie robi się dramatyczna”

źródło: DoRzeczy.pl, rmf24.pl

(Visited 255 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj