Prof. Simon zwolennik szczepień i zachęcania Polaków do konsekwentnego przestrzegania obostrzeń przypomniał, że walka z koronawirusem wciąż trwa. Tym samym nie powinniśmy zapominać o byciu odpowiedzialnym za siebie i innych. Jak sam podkreślił opowiada się za absolutnie radykalnymi metodami w walce z epidemią.

— Jestem zwolennikiem absolutnie radykalnych metod. Skoro mamy działać prospołecznie i ochronić społeczeństwo, to grupy, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby albo mogą przenosić zakażenie na tych, którzy nie mogli się zaszczepić, powinny mieć przymusowe szczepienia — mówił Krzysztof Simon.

Zdaniem lekarza przymusem szczepień powinno objąć się osoby powyżej 80-tego roku życia, czy posiadające choroby przewlekłe, a także opiekunów osób starszych oraz personel szpitalny.

— Obawiam się, że nikt nie zdecyduje się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień — mówił zawiedziony profesor Simon. W jego ocenie wszyscy ci, którzy do tej pory się nie zaszczepili powinni zostać surowo ukarani.

— Jeżeli taka osoba kogoś zarazi, powinna być oskarżona o usiłowanie zabójstwa albo ponieść karę. U nas niestety nie ma konsekwencji, a w wielu krajach są takie regulacje — mówił Simon.

Przeczytaj również:  Poseł PO skomentował zachowanie Jachiry: Część elektoratu żąda od nas działania w taki sposób

Zobacz również: Jourova zaniepokojona przyszłością TVN-u. Mówi o “zamachu na wolność i pluralizm mediów”

Zobacz również: Korwin-Mikke atakuje ministra Czarnka: Idealny dla lewactwa

źródło: pantarhei24.com

(Visited 4 871 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Już lecę nieuku ignorancie…Jak inaczej cię nazwać skoro nie wiesz że prawo polskie nie dopuszcza eksperentow medycznych na ludziach bez ich zgody! Szczepionki zaś do 2023/4 roku są w fazie badań! Jeśli nawet tego nie wiesz to co z ciebie za lekarz ?! Sorry zapomniałem – za pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj