Wszystko wskazuje na to, że Polaków czekają wkrótce duże zmiany. Szef KPRM Michał Dworczyk był gościem u Beaty Lubeckiej i wyjawił, że każda osoba, która się zaszczepi, prawdopodobnie dostanie specjalne potwierdzenie.


— Można je otrzymać w wersji papierowej w punkcie szczepienia, ale również to będzie potwierdzane indywidualnym kodem QR — przekazał polityk na antenie Radia Zet.

Zobacz również: Nieoficjalnie: osoby zaszczepione nie będą musiały nosić maseczki

Zapowiedział, że już we wtorek poznamy niezbędne szczegóły tego pomysłu. Szef KPRM zapewnił, że będzie prowadził dyskusje z różnymi grupami społecznymi na temat planowanej strategii. Prowadząca rozmowę Beata Lubecka dopytywała: — Jakie to benefity? Może brak konieczności noszenia maseczek?

— Proszę o kilka godzin cierpliwości — odparł Dworczyk i podkreślił, że 15 grudnia Rada Ministrów zatwierdzi narodowy program szczepień, a do tego czasu możliwe są poprawki do projektu: — Osoba, która mamy pewność czy prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że nie transmituje wirusa, nie stanowi zagrożenia dla innych, może brać udział w różnego rodzaju sytuacjach czy działaniach, w których inne osoby nie powinny się znajdować.

źródło: money.pl

(Visited 708 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj