Premier Mateusz Morawiecki w czasie spotkania z młodzieżą wypowiedział słowa, które zaskoczyły wielu odbiorców. Mianowicie, że „Norwegia pośrednio żeruje na wywołanej przez Putina wojnie”. Postawa szefa polskiego rządu spotkała się z ostrą reakcją polityków i internautów.

Mateusz Morawiecki brał udział w sesji pytań i odpowiedzi w czasie Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Polityk stwierdził, że „nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekraczają sto miliardów euro”, a to w jego ocenie „jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie”.

Morawiecki zaznaczył, że Norwegia powinna „błyskawicznie” podzielić się zyskami z ropy i gazu.

– Nie mówię, że koniecznie dla Polski. Dla Ukrainy, dla tych, którzy najbardziej ucierpieli na skutek tej wojny. Czyż to nie jest normalne? – zastanawiał się.

— My się wszyscy oburzamy na Rosję i słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej, ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii — wyjaśniał polski premier.

W sieci nie zabrakło mnóstwa krytycznych komentarzy pod adresem polityka.

— Drodzy młodzi przyjaciele z Norwegii, może chcielibyście do ‚nadmiarowych zysków’ jednego ‚nadmiarowego premiera?’ – zapytał Marek Belka.
– Jeśli pisowska władza zamierza negocjować kontrakt gazowy z Norwegią w sposób zaprezentowany wczoraj przez Mateusza Morawieckiego, bezpieczniej byłoby przekazać sprawę ministrowi Sasinowi. Ma sporo kopert na te listy do młodych Norwegów, a przy okazji wybiorą nam prezydenta — dodał.

Głos zabrał również dziennikarz TVN24 Radomir Wit, który napisał:

— Bez dwóch zdań „coś jest nie tak”. Ale nie jestem przekonany, czy chodzi o Norwegię — ocenił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak brzmi czarna dziura. Wzruszająca gwiezdna symfonia NASA [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski już to wie: „Będzie jeszcze większa pandemia”

źródło: Twitter, propolski.pl

(Visited 395 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj