O godzinie 21:00 zakończyły się przedterminowe wybory na prezydenta miasta Rzeszów. Brało w nich udział czworo kandydatów. Jak wynika z sondażu exit poll, najwięcej głosów zdobył wspierany przez PO, Lewicę, PSL oraz Polskę 2050 – Konrad Fijołek, którego poparło 55,8 proc.

Na drugim miejscu uplasowała się Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka (PiS), z wynikiem 25,1 proc.

Wyniki badania exit poll, a konkretnie dane na godz. 19:30, opublikował portal lokalnapolityka.pl. Oficjalne wyniki wyborów poznamy po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych, a przedstawi je Państwowa Komisja Wyborcza.

Na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Braun z Konfederacji z wynikiem 9,8 proc., a na czwartym Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości (Solidarna Polska) z poparciem na poziomie 9,3 proc.

— Bardzo wam dziękuję; to wy, drodzy, kochani Rzeszowianie, jesteście autorami tego historycznego sukcesu, bardzo nisko wam się kłaniam. Jesteście przecudowni, pokazaliście jak piękne może być to miasto — powiedział Konrad Fijołek w pierwszym publicznym wystąpieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Samorządowiec podziękował wszystkim zaangażowanym za wspieranie go, a także wszystkim Rzeszowianom, którzy wzięli udział w tym „przepięknym święcie demokracji”.

Zobacz również: Kukiz: Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował, jak sobie PiS zażyczy

— W Rzeszowie, drodzy rzeszowianie i drodzy Polacy, nie wygrała żadna opcja, żadna formacja, w Rzeszowie nie wygrała żadna strona między nami obywatelami, w Rzeszowie tak naprawdę zwyciężyła jedność — najpierw jedność między nami, grupą radnych w Rzeszowie, która się utrzymała, a potem jedność Rzeszowian, którzy wokół idei, wokół programu się skupili. Jestem głęboko przekonany, że w Polsce, w której tak silne są dzisiaj podziały, wkrótce także i w całej Polsce zwycięży jedność i stąd, z Rzeszowa zacznie się powrót do samorządności, do wolności i do demokracji. Mam nadzieję, że puściliśmy w Polskę bardzo pozytywny sygnał, że można się zjednoczyć wokół ważnych spraw w tym kraju — dodał kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia.

Zobacz również: Co dalej z Donaldem Tuskiem? Za kilka dni spotka się z Budką

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com

(Visited 2 501 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj