W ostatnich tygodniach nie ustają medialne doniesienia związane z powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki. Sekretarz generalny PO potwierdził, że były premier spotka się z obecnym przewodniczącym partii — Borysem Budką. Jaki rezultat przyniesie samo spotkanie?

O spotkaniu obu polityków poinformował jako pierwszy sam Donald Tusk. Były szef RE na antenie TVN24 podkreślił, że tematem rozmów ma być kwestia odratowania Platformy i samej opozycji. Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński potwierdził, że do samego spotkania dojdzie „w najbliższych dniach”. Eksperci przewidują, że będzie to poniedziałek.

Zdaniem Kierwińskiego, Donald Tusk jest bardzo potrzebny w polskiej polityce. Wielu przedstawicieli opozycji liczy na jego złote rady i doświadczenie, które mogłyby pomóc wydźwignąć się partii z upadku.

Zobacz również: Kukiz: Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował, jak sobie PiS zażyczy

— Jestem przekonany, że jest obecny w polskiej polityce, natomiast jaka będzie jego przyszła rola, to będzie zależało od samej woli Donalda Tuska przede wszystkim; druga sprawa to oczywiście to, jak tę współpracę ułożą: Donald Tusk, Borys Budka i Rafał Trzaskowski. Dziś jesteśmy w sytuacji, w której trzeba bronić demokratycznego państwa prawa, w której trzeba bronić pozycji Polski na arenie międzynarodowej, głównie w Unii Europejskiej i polityk tak szalenie doświadczony, polityk, który jest synonimem polskiego sukcesu w Europie — podsumował.

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski: Wewnętrznie czułem, że awansujemy [WIDEO]

Zobacz również: Danuta Wałęsa uderza w PiS, Kościół i o. Rydzyka: „Ja nie żyję w wolnej Polsce”, „To jest jakaś sekta!” [WIDEO]

Źródło: stefczyk.info

(Visited 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj