propolski.pl: Paweł Kukiz dowalił hejterce

Kukiz: Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował, jak sobie PiS zażyczy

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15-Demokracji Bezpośredniej, wypowiedział się na temat przyszłej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Ku zaskoczeniu słuchaczy oznajmił, że chętnie poprze pomysły partii rządzącej, o ile jego postulaty nie zostaną pominięte.

— Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie Prawo i Sprawiedliwość zażyczy. Gdyby nie doszło do takich zawirowań w Zjednoczonej Prawicy, wielce prawdopodobne, że nie byłbym w stanie żadnego z tych postulatów osiągnąć. 8 lat w parlamencie musiałbym uznać za stracone. 8 lat życia — powiedział Paweł Kukiz w RMF FM.

Już na poniedziałek zapowiadane jest wspólne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz lidera Kukiz’15-Demokracji Bezpośredniej Pawła Kukiza. Spotkanie ma dotyczyć umowy o współpracy programowej obu ugrupowań, która jest efektem wielu intensywnych rozmów i dyskusji.

Zobacz również: Kardiolog przekazał prognozę ws. Christiana Eriksena: „Teraz zajmą się nim najlepsi specjaliści”

Politycy Kukiz’15 i PiS-u od wielu tygodni rozmawiali na temat porozumienia programowego. Miałoby ono polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Paweł Kukiz nie ukrywał, że najbardziej zależy mu na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, tzw. ustawę antykorupcyjną, a także rozpocząć prace nad realizacją w Polsce ordynacji mieszanej w wyborach do Sejmu.

Zobacz również: Danuta Wałęsa uderza w PiS, Kościół i o. Rydzyka: „Ja nie żyję w wolnej Polsce”, „To jest jakaś sekta!” [WIDEO]

Już na początku czerwca złożono pierwszy wspólny projekt PiS i Kukiz’15 dotyczący ustawy antykorupcyjnej. Rozwiązania obejmują wiele ustaw, m.in. Kodeks karny, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ustawę o partiach politycznych oraz ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these