propolski.pl: Adam Niedzielski nowych kwarantannach

Koniec epidemii w Polsce. Minister Niedzielski podał termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że już w połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce. Przypomnijmy, że obowiązywał on w naszym kraju od 20 marca 2020 r.

Wiązało się w nim wprowadzenie w życie mnóstwa nakazów, zakazów i ograniczeń, które niejednokrotnie utrudniały nam funkcjonowanie.

— Decyzja jest już przekonsultowana na różnych poziomach administracji, dokonaliśmy analizy prawnej — w połowie maja zniesiemy stan epidemii, przekształcimy go w stan zagrożenia epidemicznego — powiedział szef MZ Adam Niedzielski.

Czym jest stan epidemii?

Jest to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze z racji wystąpienia epidemii w celu wdrożenia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii.

Wychodzenie z obostrzeń odbywało się stopniowo. 28 marca zniesiono obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzi się działalność leczniczą oraz aptek.

Chorzy nie mają już obowiązku przebywania w izolacji z powodu choroby COVID-19. Ponadto przestały istnieć oddziały covidowe oraz szpitale tymczasowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto sfinansował konwencję partii Hołowni? Na jaw wyszły ciekawe ustalenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojna na Ukrainie może trwać przez lata? Sekretarz generalny NATO zabrał głos

źródło: wp.pl, rp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these