Aplikacja Jaśmina to jeden z gości, którego zaprezentowano w czasie konwencji Polski 2050 we wrześniu 2021 r. Tutaj pada pytanie, kto finansował to wydarzenie? O szczegółach poinformował portal Salon24.pl.

– Polska 2050 nie wykazała żadnych przychodów w 2021 r. Zamiast zbierać pieniądze w jawny sposób, do czego przepisami zobligowana jest partia, by później rozliczać się przed Państwową Komisją Wyborczą, środowisko Hołowni gromadzi środki poprzez wpłaty na stowarzyszenie Polska 2050 i fundację Polska Od Nowa. Problem w tym, że takie organizacje są poza kontrolą PKW, a finansują działania Polski 2050, które powinny być wydatkami partii – czytamy w artykule „Polska 2050 Szymona Hołowni ukrywa źródła finansowania. To niezgodne z przepisami ustawy”, który opublikowano na portalu Salon24.pl

Dziennikarz ujawnił w materiale, że zapytał władze Polski 2050 o podmiot, który finansował w 2021 r. inicjatywy partyjne. Chodzi tu o rozmaite konwencje, spotkania z wyborcami, czy właśnie aplikację Jaśmina.

Odpowiedź, jaka padła to prawdopodobnie fundacja i stowarzyszenia.

– Wtedy już istniała jednak partia, która powinna to finansować – podkreślił dziennikarz.

Ponadto dodano, że do końca marca wszystkie ugrupowania musiały złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej sprawozdania finansowe, a także wykazy wpłat od sympatyków.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Tymczasem partia Hołowni złożyła dokument, w którym zapewniła, że nie miała przychodów ani wydatków w minionym roku.

– Rzeczniczka prasowa Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska w korespondencji z Salon24.pl twierdzi, że do marca 2022 r. ugrupowanie nie generowało żadnych przychodów, a zarząd partii i członkowie założyciele nie prowadzili do tego czasu działalności statutowej. Brak przychodów na koncie partii miał być związany z brakiem rachunku bankowego – poinformował dziennikarz Salon24.pl.

Portal dodał, że aplikacja Jaśmina zaprezentowana w klubie Palladium we wrześniu 2021 r, nie była finansowana przez partię.

– Polska 2050 nie chciała nam ujawnić informacji, jaki podmiot zorganizował konwencję, nie podano nam też poniesionych kosztów. Skoro — jak twierdzi rzeczniczka partii — ugrupowanie Hołowni nie miało żadnych przychodów w zeszłym roku, to nie mogło sfinansować tego wydarzenia. Za event zapłaciło więc stowarzyszenie Polska 2050 lub fundacja Polska Od Nowa. Są to osoby prawne, a ustawa zabrania finansowania wydarzeń partyjnych przez takie podmioty – zauważono.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramat opozycji w Sejmie. Kolejny poseł z uchylonym immunitetem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chiny podpisują pakt z krajem położonym w pobliżu Australii. Pojawia się wiele niepokoju i wątpliwości

Źródło: Twitter.com, TVP.Info, salon24.pl

(Visited 846 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj