Posłowie Konfederacji Dobromir Sośnierz i Michał Urbaniak podczas konferencji prasowej zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten nie podpisywał ustawy dotyczącej Funduszu Odbudowy.

Posłowie przekonywali, że pomysł ten jest niezgodny z Konstytucją RP.

— Ta konstytucja została złamana. Teraz ustawa ratyfikująca Fundusz Odbudowy będzie szła bezpośrednio do prezydenta Dudy — mówił Michał Urbaniak, dodając, że dokumenty leżą już na biurku prezydenta Dudy.

— Apelujemy do pana prezydenta, o to by nie łamał konstytucji, by skorzystał z art. 122, który pozwoli mu na veto, odesłanie tego do Sejmu, a tam może uda nam się przekonać posłów, że FO nie jest dla Polaków korzystny. To fundusz pożyczek i 37 lat zadłużenia — kontynuował Urbaniak.

Głos zabrał również poseł Dobromir Sośnierz, mówiąc:

— Nadchodzi chwila, w której prezydent zostanie poddany bardzo poważnej próbie. To jedna z niewielu tak kluczowych decyzji, które przyjdzie mu podjąć. To sprawdzian, w którym może wyrosnąć ponad tą polityczną piaskownicę. Czy stanie się – przynajmniej w tym momencie – mężem stanu? Czy ulegnie „politykierstwu” i będzie realizował linię swojej partii? Czy będzie patrzył długookresowo, spojrzy na dalekosiężne skutki? — pytał poseł Konfederacji.

Sośnierz podkreślił, że jeżeli Andrzej Duda podpisze ten dokument, będzie „kolejnym, na którego Konfederacja złoży doniesienie do Trybunału Stanu”.

— Apelujemy o spotkanie z przedstawicielami Konfederacji. My chętnie panu prezydentowi bardzo istotne argumenty za tym, że to jest zły pomysł i jest procedowany z naruszeniem zapisów prawa — przekazał prawicowy poseł.

Zobacz również: Jana Shostak: „Niezależnie czy to jest kobieta, czy mężczyzna, może chodzić ze stanikiem lub bez”. Internauci nie wytrzymali

źródło: nczas.com

(Visited 434 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj