W sobotę rano PiS na czele z prezesem Kaczyńskim i premierem Morawieckim, w podniosłej i uroczystej atmosferze przedstawili program „Polski Ład”. Inicjatywa ta zakłada pomoc Polsce po ciężkim okresie pandemii koronawirusa.

Pomysły partii rządzącej zostały ostro skrytykowane przez polityków opozycji, zarówno lewicowych, jak i prawicowych.

Do socjalistycznych obietnic PiS odniósł się poseł Konfederacji Artur Dziambor, który nie przebierał w słowach.

— A zauważyliście, że zapowiedziane zostało zniesienie odliczenia składki zdrowotnej? Nie? Ano to dlatego, że powiedziane zostało tonem sugerującym, że to sukces, a to przecież kolejna zapowiedź kolejnego ukrytego źródła finansowania zapowiadanych obniżek podatków —napisał Dziambor.

— Te 6% i 7% PKB brzmi dobrze, prawda? A wiecie, czego Wam nie powiedzieli podczas prezentacji? Ano tego, że to będzie oznaczało podwyżkę składki zdrowotnej. Ale ciiii… Bo się posypie, że PiS bierze pieniądze ze źródełka. Premier znany z prawdomówności mówi, że 18 milionów Polaków skorzysta na planowanych obniżkach podatków. To oznacza, że ilu Polaków straci? Jeżeli tak, jak skorzystano z obniżki PITu — przy jednoczesnej podwyżce najniższej krajowej — to psinco z tego będzie. Sprawdzamy — napisał poseł Konfederacji.

Artur Dziambor wytknął rządowi jego hipokryzję, przypominając, jak długo trzymał polskie branże w lockdownie. Teraz natomiast próbuje kreować się na zbawcę, który uratował polskich przedsiębiorców, prezentując kolejne tarcze pomocowe.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

— O! Teraz leci propaganda o tym, jak Tarcza Antykryzysowa pomogła wybranym przedsiębiorcom. Ciekawe, czy zadzwonili do kogoś, kto nic nie dostał i swój pub / restaurację / siłownię itp. bezpowrotnie zamknął. Bezczelni kłamcy! — podsumował Dziambor.

Zobacz również: PiS prezentuje Polski Ład. Uroczysta relacja na żywo [WIDEO]

Do sprawy odniósł się inny konfederata Michał Wawer.

— Na prezentacji #PolskiŁad dużo o tym, że kwota wolna wzrośnie, a milczenie o tym, że ma to być to sfinansowane ze zniesienia odliczenia składki zdrowotnej. To nie obniżka podatków, tylko mydlenie oczu i przekładanie z kieszeni do kieszeni — ocenił Wawer.

Nie tylko prawicowi politycy skrytykowali działania i pomysłu PiS-u. Także posłom Lewicy nie spodobała się nowa koncepcja.

— Na plus: kwota wolna i koniec degresji. Brzmi dobrze, choć oczywiście pies jest pogrzebany w szczegółach. Na minus: wspieranie patodeweloperki i kredyty, które rozdmuchają ceny mieszkań. 7% na zdrowie, ale za 6 lat – nie wystarczy. Ludzie umierają teraz. Kiedy ruszało Mieszkanie+, mówiliśmy od początku, że nie zadziała. Mam złą informację. Powrót do dmuchania kredytów a’la PO też nie zadziała i spowoduje wzrost cen. A wsparcie patodeweloperki to głupi pomysł. Bez dużego programu budowy mieszkań na wynajem problem będzie narastać — ocenił Zandberg.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Zobacz również: Ojczym pastwił się nad 10-latkiem. Chłopiec sam przyszedł na komisariat, policjanci nie kryli wzruszenia [WIDEO]

źródło: nczas.com

(Visited 4 437 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

  1. A kto proponował 30 tysięcy wolnej kwoty od podatku kto proponował emeryturę bez podatku konfederacja a teraz Ruskie mendy krytykują miażdżyć to oni mogą swoje móżgi.

    • chyba głąbie nie zrozumiałeś. Konfa oczywiście, że chciała zwiększonej kwoty wolnej itd ALE nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo piss owszem zrobił to ale pod spodem zrobił przełożenie pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Więc kolejny raz klasa średnia zostaje okradziona. Kumasz to nędzny robaku?! Zmniejszenie podatku polega na zmniejszeniu podatku a nie na zmniejszeniu podatku i dodatkowych kosztach gdzie realnie wyjdzie się na minusie zamiast na plus.

  2. Czy ty nie rozumiesz ze jesli wydatki budzetu będą takie same, a zmniejszy sie podatki to tak i tak zaplaci to „podatnik” w cenach, oplatach i innych podatkach. Jak sie zwieksza kwote wolną to się zmniejsza tę sumę wydatki i wtedy ten „zysk” dla pracownikow jest prawdziwy, a tak dawają chojnie jedną ręką, a drugą wyciągają z tylnej kieszeni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj