Premier Morawiecki w żartobliwy sposób podsumował dzisiejszą konferencję programu Polski Ład. Zabawny mem został opublikowany w mediach społecznościowych, by w skrócie pokazać Polakom, o co chodzi w nowej inicjatywie PiS.

— Dla tych, którzy nie oglądali i nie mają czasu czytać wszystkich założeń — krótkie podsumowanie, jak działa Polski Ład — napisał premier Morawiecki.

W sobotę miała miejsce konwencja prezentująca Nowy/Polski Ład zawierający aż 5 głównych filarów programu.

— To droga kontynuacji naszych wielkich programów społecznych i propozycji nowych. Nowej przebudowy, bardziej sprawiedliwej przebudowy programów, programów społecznych, systemu podatkowego, systemu gospodarczego — mówił zadowolony premier Morawiecki.

Polityk rozpoczął swoje wystąpienie od przekazania kondolencji wszystkim rodzinom, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Podkreślił, że obecnie zmierzamy w dużo lepszym kierunku, który niesie nadzieję na zmiany.

— Dzisiaj, choć maj zwiastuje optymizm, lepszy czas, zwiastuje nadzieję, to chciałbym zacząć od najszczerszych, najgłębszych wyrazów współczucia i bólu dla tych i wobec tych, którzy doświadczyli największej straty, odejścia najbliższych. Pandemia covid-19 to wielka lekcja pokory. Lekcja pokory dla całego świata. Dla mnie na pewno pandemia jest taką lekcją pokory — stwierdził szef polskiego rządu.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz narzeka na inflację. Wyznała, jakie ma opłaty

Zobacz również: Konfederacja miażdży „Polski Ład”. Socjalistyczne obietnice PiS-u skrytykowała nawet Lewica

Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że powrót do normalności będzie możliwy dopiero po spełnieniu pewnych warunków. Potrzebny jest do tego skuteczny i wiarygodny plan — więc w ocenie PiS-u takim rozwiązaniem będzie Polski Ład.

— Musimy wytyczyć nową drogę — nowoczesności opartej o naszą tradycję — oznajmił premier.

Jakie są główne założenia Polskiego Ładu?

Plan na zdrowie — 7 proc. PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc prac, mój dom — mieszkanie bez wkładu własnego i dom do 70 m2 bez formalności oraz emerytury bez podatku do 2500 zł.

Rząd zamierza zrealizować swoje cele dzięki rozszerzaniu programów społecznych i przebudowy systemu podatkowego oraz gospodarczego.

Zobacz również: Ojczym pastwił się nad 10-latkiem. Chłopiec sam przyszedł na komisariat, policjanci nie kryli wzruszenia [WIDEO]

Dla tych, którzy nie oglądali i nie mają czasu czytać wszystkich założeń😉 – krótkie podsumowanie, jak działa #PolskiŁad! 🇵🇱 Udanego weekendu!

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 15 maja 2021

źródło: Facebook.com

(Visited 426 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj