Borys Budka — szef PO, umieścił na Twitterze wpis, w którym przekazał, że PKN Orlen odnotowało za rok 2020 stratę w wysokości 2,3 miliarda złotych. Wobec słów polityka nie pozostali obojętni internauci, którzy wytknęli mu przedstawienie jedynie wycinka wyników Orlenu, podczas gdy rzeczywisty stan spółki oddaje zysk skonsolidowany wynoszący 3,4 miliarda złotych.

Jak podaje portal bankier.pl, PKN Orlen osiągnął 3,4 miliardy zysku netto za rok 2020. Spółka odnotowała wynik EBIDA LIFO na poziomie 12,1 miliarda złotych. Koncern uzyskał przychód ze sprzedaży na poziomie 86,2 miliarda złotych kontynuując kluczowe przedsięwzięcia, na które przeznaczył ok. 9 miliardów złotych.

Zobacz również: Giertych opublikował serię skandalicznych wpisów atakujących PiS

Zadowolenia z powodu wyników spółki nie ukrywał jej prezes, Daniel Obajtek.

— W 2020 r. osiągnęliśmy bardzo solidne wyniki, mimo niesprzyjającego otoczenia makroekonomicznego spowodowanego pandemią. Kluczem do sukcesu w branży paliwowo-energetycznej jest dywersyfikacja obszarów działalności. Dlatego wnikliwie obserwujemy panujące trendy i skutecznie na nie odpowiadamy, co przekłada się bezpośrednio na osiągane wyniki finansowe — powiedział szef Orlenu.

Zobacz również: Zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł? Minister finansów: Nie stawiałbym na taki wariant

Przeczytaj również:  Starsza pani zmiażdżyła Tuska: „Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?”. Szef PO w szoku [WIDEO]

Do sprawy odniósł się również Borys Budka, który opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wskazał, że koncern paliwowy zanotował w 2020 roku stratę.

— 2,3 mld straty netto PKN Orlen za rok 2020 to dowód na „umiejętności” menedżerskie byłego wójta Pcimia — napisał szef PO.

Na słowa szefa PO zareagowało wielu internautów, również rzeczniczka prasowa PKN Orlen Joanna Zakrzewska:

— Kondycji Grupy nie oddaje wynik jednostkowy obarczony odpisami, ale zysk skonsolidowany, który za rok 2020 wyniósł 3,4 mld zł — czytamy we wpisie.

źródło: stefczyk.info

(Visited 2 433 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here