Gościem Bartosza Węglarczyka na antenie programu „Onet Opinie” był były prezydent Bronisław Komorowski. Polityk potwierdził swoją niechęć do mediów publicznych aprobując pomysł Rafała Trzaskowskiego.

Komorowski jest zdania, że TVP Info „należy po prostu zlikwidować”, gdyż jak przekonuje była głowa państwa, stacja ta nieustannie „występuje w roli propagandzisty”:

W pełni popieram pana Rafała Trzaskowskiego, w jego deklaracjach, że należy po prostu zlikwidować TVP Info jako coś już absolutnie niereformowalnego — oznajmił polityk.

— Kompletnie skompromitowanego, występującego w roli nie informatora, a propagandzisty — podkreślił Komorowski.

Tematem programu była również polityka zagraniczna Andrzeja Dudy. Były prezydent RP skrytykował „uległą” w jego opinii postawę Polski wobec Białego Domu:

— Prezydent Trump siedzi rozparty wygodnie w krześle, a prezydent Polski, mający reprezentować majestat RP, w półprzykucu i zgarbiony coś podpisuje na boku, traktowany jak petent, jak lokaj, ktoś, kogo się nie szanuje. I daje się temu publiczny wyraz, bo te zdjęcia opublikowali pracownicy prezydenta Trumpa — mówił gość Bartosza Węglarczyka.

— Polska przez lata utrzymywała dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi, bo traktowano nas poważniej, wiedząc, że mamy poważną pozycję w Unii Europejskiej. Ten rząd popsuł pozycję Polski w UE i Stany Zjednoczone wiedzą, że Polska nie mając żadnej pozycji, również Stanom nie jest potrzebna do załatwiania różnych problemów — zaznaczył były prezydent.

Przeczytaj również: Bosak nazwany “nacjofaszyzującym ście*wem” przez dziennikarza. Oto jego personalia

https://twitter.com/pikus_pol/status/1272122297978142722

źródło: Onet

(Visited 268 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj