Na polsko-białoruskiej granicy doszło do kolejnego incydentu. Policja wydała już komunikat w tej sprawie. — Żołnierze Wojska Polskiego odbudowali ogrodzenie oddzielające nas od Białorusi. Dalej strzeżemy granicy wspólnie ze Strażą Graniczną i Wojskiem Polskim — przekazano na profilu na Twitterze.

Tysiące migrantów usiłuje przedostać się przez granicę i wedrzeć na terytorium Polski. Media informują, że do Kuźnicy przybyła kilkutysięczna grupa, której postępowaniem kierują białoruskie służby. Tłum przy użyciu rozmaitych narzędzi próbuje sforsować przeszkody graniczne — na ten moment służby spisują się wyśmienicie, dlatego też wysiłki migrantów nie przynoszą rezultatów.

W związku z niezwykle emocjonalną sytuacją na granicy podjęto decyzję o zamknięciu ruchu w tym rejonie. Taki scenariusz był zapowiadany już wcześniej.

— Ogrodzenie graniczne w miejscu, gdzie próbowano masowo i agresywnie przekroczyć zewnętrzną granicę Unii Europejskiej pomiędzy 🇵🇱 a 🇧🇾 już odbudowane przez #WoskoPolskie Dalej strzeżemy granicy wspólnie z @Straz_Graniczna i #WojskoPolskie — przekazano na oficjalnym koncie Policji.

O aktualnej sytuacji na granicy mówił także premier Morawiecki, który nie krył swojego zaniepokojenia. Zapewnił jednak, że polskie służby robią wszystko, by zaprowadzić porządek i bezpieczeństwo.

— To Aleksander Łukaszenka sprowadził specjalnie dziesiątki tysięcy ludzi na Białoruś, to Łukaszenka przesuwa te grupy ludzkie, tych ludzi, migrantów specjalnie, przemocą czasami, mamy takie informacje, z Mińska na naszą wschodnią granicę. To Łukaszenka używa tych ludzi jako żywych tarcz i to Łukaszenka jest odpowiedzialny za to, żeby ci ludzie wrócili z powrotem do swoich krajów. Cała UE mówi Łukaszence „nie”. Dość tych działań, dość destabilizacji. Nie pozwolimy na to i zaprowadzimy z powrotem porządek — mówił szef polskiego rządu.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: „Pełna odpowiedzialność na barkach rządu”

Zobacz również: Piaseczny zabrał głos ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Podał proste rozwiązanie

Źródło: Twitter.com

(Visited 1 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj