Szef PO Donald Tusk stwierdził, że Europa powinna być solidarna z Ukrainą, ponieważ jest to w jej interesie. Określił również Nord Stream 2 jako element „egoistycznej polityki”.

Były szef RE brał udział w spotkaniu członków EPL i zaznaczył, że zadaniem europejskich przywódców jest pomóc Ukraińcom, którzy muszą zmagać się z rosyjską inwazją.

– Nasi przyjaciele na Ukrainie i Białorusi potrzebują nas bardziej niż kiedykolwiek. Musimy ściśle współpracować wobec wielkiego zagrożenia, jakim jest Rosja – powiedział Donald Tusk.

W kolejnej części swojego wystąpienia były premier mówi o Rosji. Wskazał, że Kreml w rzeczywistości rozbija jedność Zachodu.

– Tak ważna jest dziś wspólna reakcja, determinacja, odwaga i wyobraźnia strategiczna. Nasz potencjał jest wystarczający, aby obronić siebie, naszych przyjaciół i naszą przyszłość. Jesteśmy wspólnotą, która może wyjść z tego kryzysu zwycięsko – wyjaśniał Tusk.

– Rosja atakuje Zachód od wewnątrz, wykorzystując nowe formy ustępstw, egoistyczne, krótkowzroczne interesy gospodarcze, takie jak Nord Stream 2 oraz ciągłą zależność Europy od dostaw rosyjskiego gazu – dodał polityk.

Zobacz również: Radosław Sikorski: Sądzę, że PO wyprzedzi PiS w sondażach

Zobacz również: Kolejne państwo przyśle swoich żołnierzy do Polski: „W tym duchu solidarności wyślemy dodatkowo…”

źródło: wprost.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 225 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj