W niedzielę wieczorem imigranci podjęli próbę siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej. W konsekwencji całego zdarzenia dwóch żołnierzy zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala na obserwację.

Rzeczniczka Straży Granicznej poinformowała, że grupa ok. 60 agresywnych imigrantów próbowała przedostać się przez granicę. Osoby te wyposażone były w kije i kamienie. O podobnej sytuacji pisaliśmy już wcześniej na naszym portalu. Grupa mężczyzn chciała niedawno pokonać graniczne przeszkody. W efekcie ich ataków część ogrodzenia uległa zniszczeniu pod ciężarem drzew. Tymczasem funkcjonariusze białoruskich służb biernie przyglądali się tym działaniom.

— Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital — powiedziała rzeczniczka o najnowszym wydarzeniu w tej sprawie.

Michalska przekazała, że funkcjonariusze Straży Granicznej doznali lżejszych obrażeń, musieli jednak trafić na obserwację do szpitala. Ostatecznie imigrantom nie udało się przedostać przez granicę.

— Wśród osób forsujących granicę, funkcjonariusze rozpoznali białoruskich żołnierzy w cywilnych ubraniach, którzy m.in. nożycami cięli concertinę — relacjonowała Michalska.

Zobacz również: Donald Tusk skomentował słowa premiera Morawieckiego: „Świat zdębiał”

Zobacz również: Woźniak-Starak zakończyła rozmowę z Dykiel. Poszło o drażliwy temat [WIDEO]

Źródło: wmeritum.pl, Twitter.com

(Visited 438 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj