W gazecie Wysokie Obcasy ukazał się feministyczny artykuł, w którym stwierdzono, że winę za menopauzę ponoszą mężczyźni. Autorka tego dzieła powołała się przede wszystkim na badania „uczonych”.

— Winę za menopauzę i jej efekty uboczne możemy zwalić na mężczyzn — sugerują dziś uczeni. Menopauza — ewolucyjne kuriozum. Dlaczego kobiety niemal połowę życia spędzają bez zdolności do rozmnażania się? — czytamy w artykule.

Zobacz również: Tusk zaskoczył internautów swoim niecodziennym wpisem: „Liczę nieśmiało na ułaskawienie”

W swoim tekście autorka przytoczyła badania kanadyjskich naukowców z McMaster University w Ontario wprawiając w osłupienie czytelników.

— Genetycy ewolucyjni są zdania, że za menopauzę odpowiada tendencja mężczyzn (na przestrzeni tysięcy lat) do wybierania sobie młodszych partnerek, by spłodzić z nimi dzieci. To przez ich fanaberie i upodobania teraz musimy łykać hormony i inne leki, by zrekompensować organizmowi nagły spadek żeńskich hormonów — brzmią kolejne słowa publikacji.

Zobacz również: Trzaskowski obawia się powrotu Tuska? Taki scenariusz może zniszczyć plany prezydenta Warszawy

Autorka podkreśliła, że kobiety cierpią na menopauzę i „męczą się” tak samo, jak walenie i szympansy w niewoli.

Przeczytaj również:  Szef ONZ wspomina o wojnie atomowej: „Ludzkość igra z naładowanym pistoletem”

— Z ewolucyjnego punktu widzenia jesteśmy biologicznym kuriozum. Żyjemy jeszcze długo po tym, jak już nie możemy się rozmnażać. I mamy menopauzę. Tylko niektóre gatunki waleni i szympansy w niewoli też tak się męczą. Samica człowieka należy więc do nielicznych wyjątków. Dlaczego przyroda pozwoliła na taką rozrzutność? Niemal połowę życia spędzamy bez zdolności do rozmnażania się! — lamentowała.

Z jej słów można wywnioskować, że gdyby mężczyźni wybierali sobie starsze partnerki, to menopauza mogłaby w ogóle nie istnieć.

źródło: pantarhei24.com

(Visited 2 578 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj