Kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Lublin. Wypowiedziała się na temat ostatnich decyzji prezydenta Dudy i, jak łatwo przewidzieć, skrytykowała je podczas konferencji prasowej.

— Polacy cały czas ciągle nie mogą pogodzić się z tym, że 2 mld zł zostały przekazane na propagandę, na prowadzenie kampanii pana prezydenta — stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Dla Polaków ich bezpieczeństwo w każdym obszarze życia jest najważniejsze. Codziennie słyszymy niepokojące informacje o koronawirusie i ważne jest, żebyśmy wiedzieli, jak się zachować, jak działać, żebyśmy współdziałali — rząd z samorządem, z organizacjami pozarządowymi. Bo tylko wspólne działania nas wszystkich pozwolą szybko uporać się z tą chorobą. Ważne jest zachowanie zaleceń, o których mówi Ministerstwo Zdrowia. Ale także ważne jest, żeby rząd szybciej wspierał samorządy i szpitale, żeby poszedł sygnał, że jesteśmy wszyscy dobrze przygotowani — dodała wicemarszałek Sejmu.

Kandydatka KO na urząd prezydenta RP wspomniała również o rekompensacie dla mediów publicznych.

— Polacy chcą czuć się bezpiecznie, bo także chcą wiedzieć, że pieniądze, które są w budżecie państwa z ich podatków, są mądrze wydawane — stwierdziła Kidawa-Błońska.

Polityk apelowała o wsparcie dla przedsiębiorców w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

— Za chwilę polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy odczują skutki tego wirusa; chcemy apelować do rządu, żeby przygotował programy wsparcia, programy osłonowe, dlatego że już kilka branż rzeczywiście ponosi wielkie straty. A to dopiero początek, nie wiemy, co będzie za kilka tygodni, czy za kilka miesięcy — powiedziała Kidawa-Błońska na konferencji prasowej.

Ponadto pouczyła partię rządzącą, jakie działania powinna podjąć, by wesprzeć polskich przedsiębiorców. Zdaniem wicemarszałek Sejmu istotna jest współpraca z samorządami oraz organizacjami pozarządowymi. Podkreśliła, że „tylko wspólne działanie nas wszystkich pozwoli szybko uporać się z tą chorobą”.

— Ważne jest, żeby rząd szybciej wspierał samorządy i szpitale, żeby poszedł sygnał, że jesteśmy wszyscy dobrze przygotowani — zaznaczyła przedstawicielka KO.

Gdy zapytano ją o ewentualne zmiany w kampanii wyborczej w związku z pojawieniem się koronawirusa, odpowiedziała, że jest przygotowana na wszystko.

— Aktywności nie ograniczymy, ale na pewno zmienimy sposób prowadzenia kampanii. Myśląc o bezpieczeństwie Polaków, nie możemy nikogo narażać na to, żeby były spotkania bardzo liczne — powiedziała Kidawa-Błońska.

Dodała, że w tej kampanii trudno będzie o wielkie spotkania z Polakami, które osobiście lubi i popiera. Stwierdziła, że w tym celu niezwykle pomocny jest Internet, dzięki któremu mamy możliwości kontaktowania się ze sobą.


źródło: wpolityce.pl

(Visited 122 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj