Donald Tusk aktywnie komentuje bieżące sprawy polityczne i często zwraca się do partii rządzącej. Były szef RE zauważył, że sytuacja w kraju stała się na tyle poważna, że należy szybko interweniować. W tym celu zaapelował do PiS-u, by niezwłocznie podjąć odpowiednie działania.

— Rząd powinien natychmiast podjąć decyzje, także te niepopularne, które utrudnią rozprzestrzenianie się wirusa — podkreślił Donald Tusk.

W dniu dzisiejszym minister zdrowia Łukasz Szumowski zdał raport z obecnej sytuacji. Oznajmił, że w Polsce jest już 16 przypadków koronawirusa i z pewnością będą przybywały kolejne. Szumowski przekazał, że w całej Polsce hospitalizuje się już 170 osób, a ponad 4 tysiące objęto kwarantanną domową.

Donald Tusk aktywnie włączył się w uświadamianie społeczeństwa i rządu odnośnie konieczności podejmowanych działań. Zamieścił więc wpis na Twitterze, który skierował wprost do Prawa i Sprawiedliwości.

— Rząd powinien natychmiast podjąć decyzje, także te niepopularne, które utrudnią rozprzestrzenianie się wirusa. Obywatele powinni przyjąć je ze zrozumieniem. Zbliżające się epidemia i recesja będą testem na naszą odpowiedzialność i solidarność. Sytuacja jest bardzo poważna — napisał Tusk.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 117 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj