Donald Tusk spotkał się ze swoimi sympatykami w Gdańsku, gdzie wygłosił żywiołowe przemówienie. W pewnej chwili były premier wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty i zapewnił, że będzie na niego czekał w każdym miejscu i o każdej porze.

Okazuje się, że na wezwania Tuska odpowiedział wicerzecznik partii Radosław Fogiel, który w imieniu Kaczyńskiego dał do zrozumienia, że prezes PiS nie zamierza się z nim spotykać, ani tym bardziej debatować.

Słowa Donalda Tuska nie pozostały bez odpowiedzi. Były szef RE zwrócił się bezpośrednio do prezesa PiS, a jego wypowiedź została podniesiona gromkimi brawami.

— Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się — przemawiał głośno Tusk.

Sam Jarosław Kaczyński nie odniósł się do apelu byłego premiera. Zrobił to wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, mówiąc:

Przeczytaj również:  Gala High League 4: Maja Staśko snuje plany, z kim chciałaby walczyć. Wskazała dwie osoby

Lider PO Donald Tusk, wzywając do debaty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, próbuje sam zyskać na wartości. Czemu ktokolwiek z PiS miałby mu robić tę uprzejmość? Tusk najpierw powinien podebatować z Polakami o tym, jakie były bezrobocie za jego rządów — stwierdził.

Fogiel nie omieszkał nie wspomnieć również o przeszłości polityka, dodając:

— Mielibyśmy w ogóle rozważać debatę z kimś, kto zapewniał Polaków i dziennikarzy na konferencji prasowej, patrząc im w oczy, że nie wybiera się za granicę, do Brukseli, że jest wielce zaszczycony, pełniąc funkcję polskiego premiera tylko po to, żeby kilka miesięcy później spakować się, wsiąść w samolot i polecieć do Brukseli? Mielibyśmy rozmawiać o debacie z kimś, kto w żywe oczy kłamie Polaków, sugerując, że to PO, że to Ewa Kopacz wymyśliła 500 plus? Przecież to jest obraza dla rozumu — stwierdził.

Zobacz również: Edyta Górniak chce otworzyć własną szkołę. Wiadomo, czego będzie w niej uczyć

Zobacz również: Katarina Barley chce po raz kolejny „głodzić” nasz kraj: Natychmiast zablokować fundusze unijne dla Węgier i Polski

Przeczytaj również:  Chleb po 20 złotych? Konrad Berkowicz: „CHORE. Kto na tym zarabia?”

źródło: wmeritum.pl, YouTube.com

(Visited 5 712 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj